Divizní fotbalisté FK Tachov v posledních kolech vyšli po nepřesvědčivých výkonech vždy naprázdno a i když ve Strakonicích podali dobrý výkon, na body nedosáhli. Hosté si po prohře 2:1 stěžovali na výkon rozhodčího Váni, jenž proti Tachovu nařídil dva hodně podivné pokutové kopy. „Byli jsme připraveni na hodně, ale tohle jsme opravdu nečekali,“ kroutil hlavou ještě den po utkání asistent trenéra FK Tachov Vladimír Pintíř. Ten litoval dvou, tří neproměněných příležitostí svých svěřenců v prvním poločasu. „Za stavu 1:0 pro nás měli kluci slibné šance ke zvýšení vedení, ale nedokázali je proměnit. Ještě ve druhém poločasu za stavu 1:1 šel Machač sám na gólmana, ale branku nedal. To byla škoda,“ povzdechl si Pintíř. Hostům se po zranění Lukáše Čížka prakticky rozpadla obrana, se kterou Tachov v divizi začínal. „Kaše, Honza Viterna jsou zraněni. Luboš Viterna byl na začátku druhého poločasu hodně přísně vyloučen a po srážce hlavou s protihráčem musel odstoupit i Lukáš Čížek,“ popsal problémy s obránci asistent trenéra. „Lukáš má otřes mozku a zůstal na pozorování v tamní nemocnici. Dnes jsem s ním mluvil (pozn. red.: v pondělí) a měl by být propuštěn. Rengen dopadl dobře, takže uvidíme,“ dodal k aktuál〜nímu stavu řízného stopera Pintíř, jenž okomentoval ze svého pohledu oba nařízené pokutové kopy. „Při prvním šli jejich dva hráči v naší šestnáctce spolu s našimi do vzdušného souboje a po pádu jednoho z nich byla nařízená penalta. Při druhé gólman Makó odkopával míč, hráč mu přepadl přes nohu a rozhodčí pískl. Míč skončil po odkopu gólmana na půlce. Byly tam opravdu neskutečné věci,“ divil se bývalý gólman. „Nicméně, je to za námi. My se teď musíme soustředit na domácí utkání s Vejprnicemi. Pokud kluci budou bojovat jako ve Strakonicích a přidají k tomu ještě více fotbalovosti, měli bychom uspět,“ je optimistou Pintíř.

Poločas: 0:1. Branky: 48. a 63. M. Káník (obě z PK) – 19. Malý. Rozhodčí: Váňa. ŽK: 4:3. ČK: 0:1 (47. L. Viterna). Diváci: 200.

TACHOV: Makó – L. Viterna, Luk. Čížek (58. Habart), Elijaš, Kabourek – Machač (65. Rulf), Hutta, Lad. Čížek, Hudec (84. Chval) – Braun, Malý.