Šest zápasů na hřišti soupeřů a jen čtyři body, takovou podzimní bilanci má bezdružická Jiskra po sobotní prohře 2:0 se Spartakem Klenčí. V tomto posledním zápase sezony padlo 14 žlutých a 3 červené karty! Jiskra přijela do Klenčí v bojovné náladě a s cílem vylepšit si venkovní bilanci.

Začátek zápasu patřil hostům. V 10. minutě měl dobrou pozici Korynta, ale ještě přihrával před branku, kde míč netrefil Cvrček. Ve 20. minutě vyslal Martin Kalista do akce Sládka, ale jeho centr nenašel správného adresáta. Od úvodních minut také “zářili“ arbitři. Jejich nepřesná rozhodování přinesla do hry plno emocí a zápas začal být vyhrocený. Ve 25. a 30. minutě byl v přerušené hře dvakrát sražen Sládek, ale hlavní sudí udělil pouze žluté karty. V poločase padl jediný gól, Osvald napřáhl zpoza vápna a tečovaná střela se ještě otřela o tyč – 1:0.

Druhá půle začala opět vložkou sudího, který vyloučil za menší strkanici hostujícího i domácího hráče. Kohouti se do svého soupeře zakousli a domácí jen stěží hájili jednobrankový náskok. V 60. minutě měl po přihrávce Korynty tutovku Cvrček, ale zklamal. O deset minut později se Jiskra dočkala, ale Koryntův gól kvůli údajnému ofsajdu neplatil. Po této akci nastala další nepochopitelná situace. Domácí Franěk se probíjel vápnem tísněn Gengelem. Jejich vzájemný souboj hlavní sudí přešel v poklidu jako vše ostatní, ale o pár vteřin později se na pokyn asistenta rozhodčího kopal pokutový kop a Franěk ho proměnil – 2:0. Střelec Franěk dostal o pár minut později červenou kartu a Jiskra hrála přesilovku. Bohužel domácí přežili usilovný tlak hostů a ve vyhroceném konci utkání nápor ustáli. „Utkání jsme si prohráli sami. Naši trvalou převahu, hlavně ve druhé půli, jsme nedokázali využít ke vstřelení branky. Chyběl klid při zakončení, abychom mohli bodovat. Domácím pomohlo štěstí i rozhodčí, který zápas absolutně nezvládl. Penaltu před druhým gólem viděl jen pomezní,“ komentoval utkání trenér J. Bezdružice Petr Kalista.

Sp. Klenčí - J. Bezdružice 2:0. Poločas: 1:0. Branky: Franěk, Osvald. ŽK: 9:5. ČK: 2:1. Diváků: 100.

JISKRA: Beran – Hvízdal, Gengel, L. Blažek, T. Blažek, M. Blažek, Kadlec, Martin Kalista, Korynta, Cvrček, Sládek. Střídali Šmídl a Štefanisko.