Po výrazných vítězstvích v přípravných zápasech, kdy Tachovští s lehkostí válcovali divizní týmy, bylo utkání s Dlouhým Újezdem na první pohled náročnější. Sparta se soupeře, postaveného suverénně v čele krajského přeboru, nezalekla a nenechala se v úvodních minutách dostat pod tlak, na který jsou diváci od tachovského týmu zvyklí. Postupně ale nabírala hra Tachova na síle, hrálo se převážně na polovině Dlouhého Újezdu, ale v útočné fázi chyběla větší přesnost v přihrávkách.

V neposlední řadě narážely pokusy tachovského týmu na dobře fungující defenzivu Sparty a na dobře chytajícího Tomáše Kopoloviče, který vynikajícími zákroky zlikvidoval řadu střeleckých pokusů, včetně několika vyložených příležitostí.
O výsledku pohárového utkání rozhodla 21. minuta, kdy Tachov zahrával rohový kop, míč se dostal před branku Sparty, kde nejvýše vyskočil Lukáš Tušl a hlavou umístil přesně do sítě – 1:0. Ačkoliv do poločasu si Tachov i Dlouhý Újezd vytvořili ještě několik příležitostí, skóre se neměnilo.

Zůstalo stejné i po závěrečném hvizdu rozhodčího Čermáka. Podobný vývoj jako první, měla i druhá část hry. Tachov měl herní převahu, vytvářel si časté příležitosti, ale když je nezmařila obranná hra Sparty, skončily u pohotového Kopoloviče. Zahrozit se pokoušeli také žluto-modří, ale rovněž tachovská defenziva byla pozorná a nepustila soupeře k výraznějším šancím.
A tak ze druhého kola krajského fotbalového poháru postupuje dále FK Tachov, který byl podle rozlosování zapsán pro sobotní utkání jako host.

Sparta Dlouhý Újezd – FK Tachov 0:1

Poločas: 0:1. Branka: 21. Tušl. Rozhodčí: Čermák – Kořan, Kopáček. ŽK: Hráno bez karet. Diváků: 30.
D. Újezd: Kopolovič – Dvořák, Földeši, L. Gitta, Houda, Pernglan, L. Zeman, Janků, V. Zeman, Hána, Švábek. Střídali: Synek, Michl, Vrba, Bizoň.

Tachov: Houdek – Burda, Tušl, Ruda, Skopový, Šácha, Habart, Folejtar, Vyleta, Žemlička, Čížek. Střídali: Bydžovský, Blatnický, Kořínek, Beneš, Landrgott.