STŘELECKÁ PŘESTŘELKA V BORU NABÍDLA DEVĚT BRANEK

Fotbalisté Sokola Bor uvítali na svém trávníku poslední tým tabulky. Tím byl Chodský Újezd. K jistotě potřebovali domácí vyhrát, a to se jim po nevydařeném začátku nakonec podařilo. Oba týmy začaly opatrně a s nepřesnostmi. Lépe se odrazili od země Újezdští. Po čtvrthodině hry šli brankou T. Trejbala do vedení – 0:1. Domácí zřejmě pod tlakem špatně kombinovali a hosté měli více ze hry. Výsledkem byla druhá branka. Autorem byl štírek Petr Pikl. Předtím nedal hlavičkou nestor Josef Zivčák. Krátce před ním neproměnil penaltu domácí Hocmann. Dělovkou málem přerazil břevno hostující branky.

Potom hra upadla do průměru. Na hráčích byla vidět únava z končící sezóny. Když se diváci chystali k občerstvení, přišel pro hosty šok v podobě srovnání během dvou minut. Nejprve snížil zblízka Pták a vzápětí po něm vyrovnal na poločasových 2:2 Stránský.

Druhá půle nabídla několik zahozených šancí, a také kanonádu od obou celků. Vedoucí branku domácích vsítil Burda. Po něm otřásl břevnem Pokorný. To už Borští byli na koni, hosté odpadli fyzicky. Sokolíci navýšili náskok z druhé penalty, kterou nařídil rozhodčí Reiprich. Tu s jistotou dal Koutný. Dvě minuty potom vsítil pátý gól krásnou střelou Stránský.

Do konce zápasu chybělo necelých dvacet minut. Domácí zjevně polevili a hosté dvěma slepenými brankami snížili na konečných, nefotbalových, 5:4. Autory posledních branek sezóny, která nebyla ani pro jeden tým nejúspěšnější, byli Josef Pikl a Pavel Opava.

Krátce poté odpískal závěr utkání rozhodčí Reiprich, kterému dobře asistovali na čarách Blahuta a Růžička.

Historická vozidla vyjela na stokilometrovou pouť
FOTOGALERIE: Historická vozidla vyjela na stokilometrovou pouť

„Začátek byl velmi dobrý, šli jsme do dvoubrankového náskoku, ale během chvíle jsme o něj přišli. Ve druhé půli jsme propadli, nedali šance a naopak inkasovali. Závěr byl opět dobrý, ale na body to nestačilo,“ konstatoval po zápase, který byl pro Chodský Újezd na nějaký čas v I.B třídě poslední, zklamaný a smutný trenér hostů Václav Raba.

Trenér domácích měl pochopitelně více důvodů k radosti. „Nakonec velká spokojenost s výhrou a výsledkem. Úvod byl od nás hrozný. Prohrávali jsme, nedali dokonce penaltu. Závěr poločasu vyšel. Druhá půle dobrá, dali jsme góly, proměnili druhou penaltu. Hosté díky finiši v posledních minutách zdramatizovali výsledek. Chci proto klukům poděkovat, že jsme to nakonec zvládli a popřát týmu, aby se dal hlavně po zdravotní stránce před podzimem do pořádku,“ byla z rozhovoru patrná úleva a spokojenost po zápase s domácím koučem Miroslavem Vaňousem.

Sokol Bor – TJ Chodský Újezd 5:4

Poločas: 2:2. Branky: 42. Pták, 43., 66. Stránský, 48. Burda, 64. Koutný (PK) – 17. T. Trejbal, 35. P. Pikl, 89. J. Pikl, 90. Opava. Rozhodčí: Reiprich – Blahuta, Růžička. ŽK: 0:1. Diváci: 45.

Bor: Žalud – Maczko (37. Koutný), J. Zeman, Andrle, P. Zeman, Hocmann, Jutka, Stránský, Pokorný, Burda, Pták. Trenér Miroslav Vaňous.
Chodský Újezd: Růžička – M. Trejbal, J. Pikl, T. Trejbal, Opava, P. Pikl (46. Štěrba), Sykal, Zivčák st. (66. Founě), Čepelák (67. Zajíc), L. Pikl st., L. Pikl ml. Trenér Václav Raba.

HRANIČÁŘ DOMANESTAČIL NA BĚLOU,SESTUPUJE

Fotbalisté Hraničáře Částkov čekal těžký úkol. V souboji s Bělou museli vyhrát, a to se jim bohužel nepodařilo.

Vyšel jim dobře úvod a vedli po druhé minutě brankou J. Jakubce 1:0. Krátce po vedoucí brance si nešťastně dal „vlastňáka“ Petr Kaše. Bělští fotbalisté si byli rovněž vědomi důležitosti případné výhry a podle toho hráli. Byli rychlejší, agresivnější v útoku. Po dvaceti minutách toho využili. Trefil se Jakub Černý – 1:2. Loženky k vyrovnání měli na kopačkách domácí Bydžovský a Kopecký. Nedali a poločas skončil lépe pro hosty.

Krajské závody v plavání byly pro tachovský plavecký klub úspěšné.
Tachovští plavci sbírali na krajských závodech cenné medaile a nominace

Úvod druhé půle se zdařil opět hostům. Během dvou minut dvakrát udeřil dobře hrající Bořil. Najednou bylo skóre 4:1 v jejich prospěch. Snížit mohl P. Jakubec. Tomáš Jarina byl s dávkou štěstí proti. Smolař Petr Kaše dobře střílel v 60. minutě. Jeho střela šla o pár centimetrů nad břevno. Další šanci nedal David Štípek. Místo zakončení volil centr, ale ten nenašel ve vápně žádného adresáta.

Naděje se naskytla po proměněné penaltě, kterou dal Bydžovský – 2:4. Do konce zápasu bývalo necelých dvacet minut. Domácí vrhli poslední zbytky sil do útoku, ale další branky už bohužel nedocílili. Hosté z Domažlicka si náskok pohlídali a po závěrečném hvizdu rozhodčího Oliveriuse odcházeli spokojení do kabin. Po výhře si na podzim opět zahrají první krajskou soutěž.

Důležitý zápas pro oba týmy odřídila s přehledem trojice rozhodčích Oliverius – Vaněk, Nesvadba. Přihlíželo 132 fandů fotbalu.
„Začátek dobrý, vedeme. Za chvíli přišlo nešťastné vyrovnání. Opět jako vždy nedáme šance, obdržíme naopak gól a je to… Úvod druhé půle jsme prospali, hosté odskočili po našich chybách a bylo po nadějích. Snížení z penalty přišlo pozdě a navíc jsme už neměli,“ shrnul krátce poslední zápas před domácími fandy hrající trenér Pavel Hobza.

Hraničář Částkov – Start Bělá nad Radbuzou 2:4

Poločas: 1:2. Branky: 2. J. Jakubec, 72. Bydžovský (PK) – 4. vlastní Kaše, 21. Jakub Černý, 49., 51. Bořil. Rozhodčí: Oliverius – Vaněk, Nesvadba. ŽK: 1:2. Diváci: 132.

Částkov: Cízl – Flíček, J. Jakubec, P. Jakubec, Bydžovský, Hobza, Štípek, Kopecký (64. R. Hrabovský), Kaše, Mihál, Karban. Trenér Pavel Hobza.

CHODOVÁ PLANÁNESTAČILA V AZYLUNA SPARTU

Slavoj Chodová Planá stále nemůže využívat kvůli rekonstrukci stadionu vlastní trávník. V posledním kole musel derby se Spartou Dlouhý Újezd nakonec odehrát až na Chebsku, respektive na hřišti Drmoulu. Po bezbrankovém poločase nakonec prohrál 1:3. Dvěma brankami Sparťanů se blýskl Andy Dravecký. Třetí přidal Tomáš Janků. Za Slavoj korigoval kanonýr Pavel Chval.

Slavoj Chodová Planá – Sparta Dlouhý Újezd 1:3

Poločas: 0:0. Branky: 78. Chval – 59. Janků, 80., 89. Dravecký. Rozhodčí: Jílek – Velíšek, L. Fanfule. ŽK: 1:3. Diváci: 55.

Chodová Planá: Petrželka – Kutička, Beneš, Seitz (46. Benedikt), Ovčačík (50. Abramčuk ml.), Vyskočil, Pelán, Sloup, Chval, Abramčuk st., Hanko. Trenér Petr Tomek.

Dlouhý Újezd: Kopolovič – Földeši, Pernglau (46. Vrba), Stoklasa, Bukva, Dravecký, L. Zeman, L. Gitta, Dvořák, Janků, M. Gitta (49. V. Zeman). Trenér Václav Zeman.

PLÁNŠTÍ PROHRÁLIS FAVORIZOVANÝM MRÁKOVEM

Svěřenci trenéra Václava Sádlíka se se sezónou rozloučili prohrou. Na domácím pažitu přenechali všechny body Sokolu Mrákov. Ten potvrdil v Plané roli lepšího a po poločase 1:0 zvítězil nakonec dvoubrankovým rozdílem 2:0.

FK Planá – Sokol Mrákov 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 35. T. Duffek, 83. Kopecký. Rozhodčí: Šlauf – Liškutín, Škarda. ŽK: 1:4. Diváci: 88.
Planá: Švarcbek – Dezort, Kopča, Kysela (66. Šatra), Da. Sovka, Urbánek (76. Mikač), Peklo, Sláma, Lanfranchi, Kloužek (46. Do. Sovka), Jeřábek (15. Brožíček). Trenér Václav Sádlík.

KDO A PROČ SESTUPUJEA KDO SI ZAHRAJE BARÁŽ

Sestupový klíč je neúprosný, a do okresních přeborů přímo spadají z I.B třídy týmy na posledních dvou místech jednotlivých skupin (v A skupině tedy Chodský Újezd a Česká Kubice) a další dva týmy s nejmenším počtem nasbíraných bodů. A mezi ně patří právě Částkov, který má 28 bodů (stejně jako ve skupině B Dlouhá Ves, baráž tedy budou hrát Měčín a Nýřany, oba týmy mají po 29 bodech).

Postupujícím do vyšší soutěže je Sokol Mrákov. Šanci na baráž o postup měla i Sparta Dlouhý Újezd, ale nakonec si ji zahraje Meclov. Ten dosáhl stejného počtu bodů, Sparta má lepší skóre, ale Meclov má zase lepší bilanci ze vzájemných zápasů (na podzim v Meclově se hrálo smírně 2:2, na penalty uspěla Sparta, ta však v odvětě na jaře prohrála s Meclovem doma 2:4).