Na hřišti FC Rokycany se konalo regionální kolo turnaje hráčů roku narození 2005 E-ON Junior cup 2015. Zvítězil tým SK ZČE Plzeň, který si tak vybojoval účast v republikovém finále.

Turnaje se zúčastnilo 23 týmů z celého Plzeňského kraje a hosté ze středních Čech, FC Hořovicko.

Tachovsko reprezentovala družstva FK Tachov, FK Planá, Baník Stříbro a Sokol Stráž.

„Týmy byly rozděleny do základních skupin a poté následovala vyřazovací fáze. Jednotlivá utkání se skládala ze dvou mini utkání, kdy se výsledky na obou hřištích sečetli a tím vznikl konečný výsledek. Body se přidělovaly za jednotlivá mini utkání, hrálo se tedy o šest bodů," vysvětlil systém vedoucí mládežnického úseku OFS Tachov a trenér S. Stráž Tomáš Koubek.
„Vítězem se stal zaslouženě SK ZČE Plzeň, který si zajistil postup do republikového finále, kde se může setkat s týmy Sparty, Slávie, Baníku Ostrava a jinými. Finálové utkání mezi celky ZČE a FK Nepomuk bylo opravdovým vrcholem turnaje, kdy jej Plzeňští rozhodli dvacet vteřin před koncem," poznamenal na adresu vítěze Koubek.

Jak si vedli zástupci našeho okresního fotbalu.
FK Tachov
Nastoupil s výběrem ročníků 2006 trenéra Radka Mráze doplněným o mladší fotbalisty. V základní skupině hráli Tachované v prvním utkání s týmem Mladotic, kdy prohráli 10:0, poté se jim podařilo zvítězit nad Slávií Vejprnice 9:7. Pak je čekal jeden z favoritů, Kohouti Rokycany, který nenechal nikoho na pochybách, že jde za vítězstvím a vyhrál hokejovým výsledkem 30:0.

Ve vyřazovacím pavouku hrál Tachov o konečné 17. až 24. místo. Tam postupně porazil Slávii Vejprnice 8:4, Chlumčany 6:2 a Horní Břízu 4:3. Tato vítězství je posunula na celkové 17. místo.

FK Planá
Hrál ve skupině s pozdějším vítězem týmem SK ZČE Plzeň, kdy prohrál 20:1, poté zvítězil nad Chlumčany 8:4 a podlehl klatovským Lubům 6:1.
Ve vyřazovacím pavouku hráli Plánští o konečné 17. až 24. místo. V těchto utkáních zvítězili nad S. Kralovice 7:3, v dalším utkání remizovali s Horní Břízou 5:5 o postupu do dalšího kola rozhodovaly pokutové kopy, které Plánští nezvládli.
Následovalo utkání o celkové 19. místo, kdy zvítězili s Chlumčany jasně 15:1 a tím obsadili konečné 19. místo.

Sokol Stráž
Hrál ve skupině s Městem Touškov, kdy po boji podlehl brankou minutu před koncem 4:3, následovalo vítězství nad Starým Plzencem 6:4 a prohra s Horažďovicemi 11:3. Ve čtvrtfinále na strážský tým čekal SK ZČE Plzeň. Plzeňští nic neřešili a na vedoucí branku Stráže odpověděli jasně a nekompromisně sedmnácti góly. Ve vyřazovacím pavouku hráli Strážští o celkové 9. až 16. místo. V prvním utkání s SK Horažďovice se zrodil výsledek 4:4 a do dalších bojů je posunul penaltový rozstřel 1:0.

„Následoval „bratrovražedný" boj s B. Stříbro, kdy se by se dalo také říct, že se hrálo utkání S. Stráž versuv Lukáš Tolar s výsledkem 11:2 pro Baník. V posledním utkání jsme porazili tým plzeňské Košutky 3:2, kdy branky vstřelili Štěpán Vaňous, Vláďa Nguyen a Lukáš Ryšavý. Poté vytryskla obrovská radost z konečného 11. místa," popsal účinkování Stráže jeden z jejích trenérů.

Baník Stříbro
V základní skupině zvítězil na Losinou 12:2, prohrál s Klatovy 2:4 a porazil Košutku Plzeň 9:2. Následovalo čtvrtfinále s týmem Mladotic, které Stříbrští smolně prohráli 7:6 a „spadli" do skupiny o konečné 9. až 16. místo. Tam postupně „vyřídili" DIOSS Nýřany 7:5, Stráž 11:2 a FC Rokycany 6:3.

„Dokázali, že by patřili do finálové skupiny, ale míč je kulatý. Baník tak obsadil celkové deváté místo," konstatoval Koubek.
Na hřišti se představilo 384 mladých fotbalistů ročníku 2005 a mladších. Padlo 1047 branek. „Turnaj lze hodnotit jako vynikající a to po organizační a také sportovní stránce. Byly k vidění výborné individuální výkony hráčů, jakož i nadšeně bojující týmy a výborné fotbalové publikum, které stále fandilo a to nejen svým, ale i ostatním týmům," chválil úroveň turnaje vedoucí mládeže OFS Tachov.

„Naše týmy v tomto srovnání uspěly. Mladíci z FK Tachov a Plané ukázali svoji perspektivu pro budoucnost. Sokol Stráž přivezl nadšeně bojující tým a super fanynky, oceněné moderátory akce. Baník Stříbro výborný tým pod vedením Lukáše Tolara, Martina Haase a Jana Krištofoviče," zhodnotil stručně vystoupení zástupců Tachovska Koubek.

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Nicolas Buchar (Kohouti Rokycany), nejlepším hráčem Jan Domanský (Dynamo ZČE Plzeň), hráčkou Marie Krumpholzová (FK Nepomuk). nejlepším střelcem se s 24 brankami stal Sebastian Horváth (Kohouti Rokycany).

Pořadí: 1. SK ZČE Plzeň; 2. FK Nepomuk; 3. FK Kohouti Rokycany; 4. FC Hořovicko; 5. SK Klatovy 1898; 6. TJ Sokol Mladotice; 7. FC Viktoria Plzeň 2006; 8. TJ Start Luby u Klatov; 9. TJ BANÍK STŘÍBRO; 10. FC Rokycany; 11. SOKOL STRÁŽ; 12. TJ Košutka Plzeň; 13. FK Horažďovice; 14. TJ Sokol Město Touškov; 15. TJ DIOSS Nýřany; 16. TJ Přeštice; 17. FK TACHOV; 18. TJ ZKZ Horní Bříza; 19. FK PLANÁ; 20. TJ Keramika Chlumčany; 21. SK Slávia Vejprnice; 22. TJ Sokol Losiná; 23. SK Starý Plzenec; 24. TJ Sokol Kralovice.