Devatenácté kolo fotbalové 1. B třídy moc radosti příznivcům z Tachovska nepřineslo. Z pěti zástupců okresu hrající soutěž držel prapor jen FK Tachov B. Remízu vybojoval stříbrský Baník, jinak ostatní týmy, T. Přimda, Sj. Chodová Planá a Sp. Dlouhý Újezd, prohrály.

Přimdští nastoupili na hřišti hratelného Zbůchu, ale v nekompletní sestavě zcela propadli. Chodovoplánský Slavoj cestoval na hřiště Postřekova v silně kombinované sestavě, ale byl velkému kandidátu na postup důstojným soupeřem. V Dlouhém Újezdu narazila domácí Sparta na kvalitní rezervu Kolovče a ta ji přestřílela. Stříbrští měli v Heřmanově Huti na víc, ale získali jen bod. V páteční dohrávce ale v bohatém utkání na branky zvítězili v Tachově s místní rezervou.

Jak viděli víkendové zápasy trenéři a bafuňáři všech pěti celků z Tachovska.

Josef Brouzda, as. trenéra T. Přimda: „Z naší strany to byl velice špatný výkon. Nastoupili jsme sice bez šesti hráčů základu, ale i tak se nedá náš přístup k utkání a předvedená hra bez nasazení omluvit. Domácí chtěli více a jejich výhra je zasloužená."

Ludvík Jüthner, předseda Sp. Dl. Újezd: „Představil se u nás velmi kvalitní soupeř, hrál se fotbal nahoru dolů, který se musel divákům líbit. Opět jsme zaspali začátek a už v páté minutě prohrávali 0:1. Poté se nám podařilo skóre otočit na 2:1 a další šance na obou stranách pokračovalyi až do poločasu. Bohužel ty naše zůstaly nevyužity a soupeř nás trestal po našich chybách proměněním svých šancí. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, my své šance neproměňovali, soupeř ano. Přes prohru musím naše kluky pochválit, že i za nepříznivého stavu se nevzdali a bojovali až do konce s odhodláním výsledek změnit."

Ohlasy dalších trenérů, fakta k utkáním a sestavy našich zástupců najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.