VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předseda bilancuje podzim

Tachov - Jsem vcelku spokojený, i když ještě není všechno podle našich představ, říká Přibyl

10.12.2010
SDÍLEJ:

Václav PřibylFoto: DENÍK/František Hlas

Okresní fotbalové soutěže mají za sebou první polovinu a i když chybí dohrát odložené utkání druhé třídy mezi Stříbrem B a Částkovem (dohrává se až na jaře), je čas bilancovat. O průběhu podzimní části Deník hovořil s mužem nejpovolanějším, předsedou Okresního fotbalového svazu Tachov Václavem Přibylem.

Skončily podzimní soutěže. Dříve než se budeme bavit konkrétně. Celkově spokojený s jejich průběhem či ne? Pokud se ptáte takto, tak převládá spokojenost, i když ještě není vše podle mých představ a člověk by neměl být nikdy spokojený.

Čím byste se spolu s vedením svazu pochlubil a naopak, co se podle vás nepodařilo? Myslím, že jako pozitivní lze hodnotit některé úpravy týkající se zatraktivnění soutěží. Kladně lze hodnotit penaltový rozstřel při nerozhodných výsledcích, kdy jedno z družstev si připíše do tabulky jeden bod na víc. U žáků se pokutové kopy zahrávají po každém zápase a úspěšný tým si připíše plusový bod. To mělo s kladnou odezvou…

Jak se ukázalo v praxi, zřejmě se nepovedlo zavedení turnajových zápasů v soutěžích mládeže (dorost, žáci a připravky).

Bylo něco z novinek označeno jako propadák? Už jsem se zmínil, že se nám zřejmě nepovedl nastavit správný model pro soutěže mládeže, ale nemluvil bych o propadáku. Ne všechny kluby se k tomu staví negativně, ovšem musím přiznat, že většině tento model nevyhovuje. Sportovně technická komise připravila tento model po vzoru Karlovarského kraje, kde se novinka ujala. Mysleli jsme, že místo klasických zápasů sehrají kluby kolo turnajovým způsobem a dojde k úspoře času a taky finančních prostředků… …V příštím roce ve spolupráci s panem Koubkem svoláme před zahájením jarní části soutěží oddíly a budeme chtít za jejich vydatné pomoci nastavit takový systém, aby všem vyhovoval a hlavně fotbal bavil samotné aktéry.

Jak vidíte spolupráci s oddíly? Byla vždy ze strany vaši či oddílů dobrá? Tady máme rezervy. Spolupráce se ukázala jako velmi složitá věc. Při návštěvách valných hromad či některých utkání ze strany činovníků zaznívá spousta připomínek, jak by se fotbal měl dělat atd. Všem říkám, zasedání Výkonného výboru OFS Tachov jsou veřejná, přijeďte, vzneste oficiální návrh, za kterým stojí váš oddíl a já si slibuji, že pokud to bude jen trochu možné, určitě ho do našich soutěží zapracujem. Kritika jednotlivců však začíná a končí na vlastním hřišti nebo u piva, ale dál se nedostane. Straší vás nějaká kauza. Podařilo se vše vyřešit ke spokojenosti? Myslím, že všechny události, které se staly v některých utkáních, byly vyřešeny v rámci fotbalových norem. Když říkám norem, tak si za tím stojím. Pokud se někomu vynesené tresty zdály tvrdé a vysoké, tak já zase říkám, že to, co se stalo v jednotlivých kauzách, na trávníky rozhodně nepatří a vždy budou dle míry provinění tvrdě potrestány.

V této souvislosti se nabízí otázka, jak jste spokojený s prací komisí? Touto cestou bych všem členům za jejich práci chtěl poděkovat, protože ji vykonávají v rámci svého volného času a jak já říkám za kávu a vodu. Některé věci se nám povedly více, něco méně. Celkově ale komise pracovaly dobře. Vždy se najde nějaký nespokojený klub či jedinec.

Co říkáte výkonům rozhodčích. Právě na ně se vznáší hodně kritiky. Jak vy to vnímáte? Máme kvalitní a horší rozhodčí. S tím se nedá nic dělat a záleží vždy na nich, zda se chtějí stále více zdokonalovat či ne. Na jejich omluvu musím podotknout, že jejich úloha není opravdu jednoduchá a vyžaduje hlavně psychickou odolnost. Často si hráči a funkcionáři doslova „vylévají“ zlost na nich, hlavně když se jim samotným nedaří. Já vidím největší problém v nedůsledném vyplňování zápisů, popsání přestupku. Rozhodčí třeba někoho vyloučí, ale nedokáže popsat přestupek tak, aby bylo vše zřejmé. Pak se čertí postižené kluby, disciplinárka má více práce, musí si volat aktéry na komisi a atd. Tady bych chtěl zdůraznit, že komise nemůže trestat, když nemá jasno. Některým arbitrům se také povedou dva, tři zápasy a rychle „narostou“. Pak většinou přijde velký pád a nevydařený zápas. Abych to shrnul, nevybočili z průměru, samozřejmě je co zlepšovat, ale ne jen z jejich strany.

Tachovsko se zapojilo do akce „Kopeme za fotbal“. V okrese se do ní zapojilo 34 mužstev. Jak hodnotíte po podzimu tuto iniciativu? Tak určitě velmi kladně. Mám radost, že se do projektu ČMFS zapojilo na Tachovsku tolik oddílů. Dostat zdarma sadu dresů není k zahození pro žádný náš oddíl a hlavně, když to není spojený s žádnými velkými závazky.

Připravujete na příští sezonu další novinky jako byly třeba pokutové kopy a přičítané body? Od nového soutěžního ročníku přičítání bodů a pokutové kopy bude také ve II.třídě. Dále jsem členům výkonného výboru navrhnul aby zvážili, zda od nového ročníku u mužstev, která hrají II.třídu a nemají mládež, nesnížíme poplatek na padesát procent. K tomuto návrhu jsem dospěl proto, že v řadě obcí by rádi mládežnické mužstvo měli, ale nemají děti a ekonomická situace oddílů je někde velmi špatná.

Blíží se čas valných hromad oddílů, budete se jich chtít zúčastnit? Ano, pokud to jen trochu půjde rád přijedu, když budu pozván.

Rozhovor děláme na konci roku. Co říci závěrem? Chtěl bych všem hráčům, příznivcům, funkcionářům a všem lidem popřát krásné vánoční svátky a štastné vykročení do roku 2011. Fotbalu hodně sportovních úspěchů a klubům na Tachovsku klidnou zimní přípravu a hodně úspěchů v jarní části soutěží.

Autor: František Hlas

10.12.2010
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

2763 - Ostatní kvalifikovaní pracovníci v lesnictví a19 000 Kč

Ostatní kvalifikovaní pracovníci v lesnictví a příbuzných oblastech Technik letní a zimní údržby. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce Nová Hospoda č.p. 16, 348 02 Bor u Tachova, ŘP B, popř. T - výhoda, znalost slovenského nebo českého jazyka na komunikativní úrovni, fyzicky náročná práce, svědomitost, přesnost, obsluha komunálních strojů, práce s motorovou pilou výhodou, obsluha traktoru s pluhem a sypačem - zimní údržba, Sekání trávy s křovinořezem, péče o stromy, sběr odpadků, obsluha ČOV výhodou., stravenky. Pracoviště: Robert gális(prac. nová hospoda), 348 02 Bor u Tachova. Informace: Robert Gális, +420 737 236 126.

Výroba - Výroba Montážní dělník15 000 Kč

Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů Montážní dělníci výrobků z pryže a plastů. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 20. Poznámka: místo výkonu práce ve firmě KDK Automotive Czech, s.r.o. Vítkov 108,Tachov, náplň práce:, Montáž komponentů pro automobilový průmysl., Požadujeme manuální zručnost,spolehlivost,samostatnost a ochotu pracovat v třísměnném a nepřetržitém provozu.Schopnost následovat a dodržovat pracovní návodky., Výhody: Bonusový systém společnosti, osobní kontakt na adrese Strojpex personal s.r.o.,Kostelní 840,Stříbro-7.00-8.00 hod.,. Pracoviště: Strojpex personal s.r.o.(prac. vítkov), 347 01 Tachov 1. Informace: Peter Štiavnický, +420 728 727 224.

Výroba - Výroba Mistr ve výrobě35 000 Kč

Mistři a příbuzní pracovníci ve strojírenství mistr ve výrobě. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 35000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce zaměstnance: Mariánskolázeňská 200, Chodová Planá , Vaše úkoly: , - vedení a organizace práce kolektivu pracovníků na směně, - zajištění plnění výrobního plánu - dodržení dodacích termínů , - dohled nad dodržováním kvality výrobků, - optimalizace výroby, podpora zlepšovatelských iniciativ pracovníků, - spolupráce s přípravou výroby , - zpracování mzdových podkladů , Očekáváme: , - ochota k práci ve třísměnném provozu , - SOU/SŠ technické vzdělání , - praci na obdobné pozici , - organizační schopnost, - časovou flexibilitu, - odolnost vůči stresu, schopnost pracovat pod tlakem , - ŘP sk. B , - znalost práce s MS Office, znalost systému SAP a německého jazyka výhodou.. Pracoviště: Polytec composites bohemia s.r.o., Mariánskolázeňská, č.p. 200, 348 13 Chodová Planá. Informace: Lydie Stužková, +420 374 331 453.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař25 000 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) Kuchař v restauraci Ve Skále. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Chodovaar s.r.o, Pivovarská 107, 348 13 Chodová Planá , Podmínky: vyučen v oboru, praxe výhodou, Pracovní režim: systém krátký dlouhý týden, časově 9-22 hod. , Vhodné pro absolventy škol i osoby s praxí , Možnost nástupu okamžitě na plný i částečný úvazek , Plat 25000+2000 osobní ohodnocení + podíl na tržbě. Průměrný plat kuchaře v roce 2017 byl 35000,- Kč, kontakt: prokes@chodovar.cz, tel: 606707570. Pracoviště: "chodovar spol. s r.o.", Pivovarská, č.p. 107, 348 13 Chodová Planá. Informace: Mojmír Prokeš, +420 374 617 100.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

V sobotu se v Plzni hraje hokejové derby mezi Bezdružicemi a Stříbrem

Ilustrační fotografie.

V sobotu startuje ve Stříbře nový ročník seriálu o nejlepšího běžce

Jelen Standa bude žít, jde do prezidentské obory v Lánech

Šumava – Jelen Standa, který v návštěvnickém centru šumavského národního parku na Kvildě zranil turistu a jehož chtělo vedení parku odstřelit, neboť je podle něj příliš nebezpečný, bude žít.

AKTUALIZOVÁNO

Hokejisté v bitvě o finále padli s Ruskem. Zahrají si o olympijský bronz

/FOTOGALERIE/ Šance na medaili ještě žije, zlato z toho už ale nebude. Čeští hokejisté prohráli v semifinále olympijského turnaje s Ruskem 0:3 a budou tak bojovat o bronz. Ze strany národního týmu to nebyl špatný výkon, bohužel znovu vyhořel v koncovce. Svěřenci trenéra Josefa Jandače se v sobotu od 13:10 utkají s vítězem zápasu mezi Kanadou a senzací z Německa.

FOTO: Partička vyprodala stříbrský kulturní dům

Stříbro - Kulturní dům ve Stříbře se během středečního večera opravdu otřásal v základech.

Tachov mohutně finišuje, šance na Rákosníčkovo hřiště je velká

Tachov – Pouze tři města v kategorii od 10 do 25 tisíc obyvatel získají bezplatně nové dětské hřiště.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT