Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Předseda reaguje na kritiku

Tachov - Nejvyšší muž okresního fotbalového svazu V. Přibyl vyzývá oddíly k aktivnější spolupráci

29.7.2010
SDÍLEJ:

Václav PřibylFoto: DENÍK/František Hlas

Fotbalový aktiv před začátkem nové sezony a hlavně na něm přednesené uspořádání některých soutěží vyvolaly přímo na aktivu a také po něm hodně diskusí. Předseda Okresního fotbalového svazu Václav Přibyl kritiku vnímá a podle jeho slov mu rozhodně není lhostejná.

„Opět se nám sešel rok s rokem a ve fotbalovém hnutí zní kritika na vedení OFS Tachov. Dnem, který tohle vše odstartoval byl, stejně jako před rokem, aktiv“ poznamenal předseda svazu, který si vše vyslechl přímo i zprostředkovaně. Hlavně turnaje, kterých se v létě hraje nespočet, byly místem, kde byl prostor k diskusím. Některé z nich nejvyšší muž okresního fotbalu také navštívil. „Vyslechl jsem si spoustu názorů ať už kladných či záporných včetně vyjádření, že si oddíly budou soutěže řídit ony, ale v praxi tomu tak není. Nedá mi to, abych se vrátil o dvaapůlroku zpátky, kdy jsem byl zvolen do funkce a řekl jsem, že fotbal budeme dělat společně s oddíly a každý jejich návrh projednáme a pokud to jenom trošku půjde, uplatníme ho v rámci soutěží OFS Tachov,“ pravil Přibyl a pokračoval: „Na základě toho Výkonný výbor (VV) Okresního fotbalového svazu Tachov rozhodl, že zasedání VV bude veřejné a tím pádem se ho mohou zúčastnit zástupci oddílů. Také proto se konaly v různých částech okresu. V tom jsme udělali směrem k oddílům vstřícný krok. Jen bych chtěl připomenout, že zasedání VV se konala ve Stříbře, K. Lázních, Plané, Lomu u Tachova, Černošíně, Kostelci a v Tachově.

Zájem oddílu nebyl téměř žádný a můžu říct, že zasedání VV se za za tu dobu zúčastnilo, a to přeháním, maximálně deset lidí a nebyl vznesen ani jediný požadavek na nějaké změny v soutěžích,“ řekl na adresu oddílů předseda svazu. Ten také poznamenal, že se zúčastnil spousty výročních členských schůzí a nikde neslyšel žádný požadavek či podnět na nějakou změnu. Výjimkou byl podle předsedy jen L. Vlček, jenž v Lomu u Tachova vznes návrh, zda by senioři nemohli střídat jako v hokeji. „Tento návrh byl uveden do života během týdne a já budu rád, když takovýchto návrhu budeme moct projednávat více a když to půjde, tak je uvést do praxe,“ nastínil Přibyl, jak si také představuje spolupráci s oddíly. K hodně diskutovanému přeboru přípravek, který bude hrát turnajově, předseda okresní kopané poznamenal: „Na letošním hodnotícím aktivu vystoupil zástupce Slavoje Chodové Plané pan Budaj s návrhem, že se mohly soutěže mládeže hrát dle modelu Karlovarského kraje a nikdo neřekl nic proti a spíš jsem zaznamenal kladné odezvy. Na základě toho připravila sportovnětechnická komise tento model, který se přes některé kladné odezvy setkal s vlnou kritiky. Pak mne musí zákonitě napadnout myšlenka, zda se těchto důležitých zasedáních zúčastňují za oddíly kompetentní lidé a zda nejde jen o splnění povinnosti vůči svazu a oddíl vyšle zástupce jen proto, aby neplatil pořádkovou pokutu za neúčast. Jinak si to nedokážu vysvětlit,“ nešetřil kritikou na adresu některých oddílů předseda.

A jak on vnímá obě soutěže v této podobě? „Sám za sebe mohu říct, že to vidím spíše kladně. Turnaj bude trvat maximálně tři hodiny. Uspoří se čas a náklady na dopravu. Vím, že lidé, kteří se o fotbalovou drobotinu starají, by zasloužili metál, ale nepochopím, když někteří řeknou, že na nějaký turnaj nemají čas..... .“ „…k soutěži čtvrtých tříd. Loni byly skupiny dvě a ještě na jaře se dohrávala základní kola. Při losovacím aktivu byli připomínky, že některá mužstva budou mít náklady na cestovné větší. Letos se to připravilo do tří skupin. Řídící komise se snažila dát oddíly do skupin tak, aby se ušetřily náklady. Bude sehráno v základní části stejně utkání a odehrajou se všechna na podzim,“ připomenul systém soutěže předseda. Největší kritika na tento systém zazněla z úst zástupce Holostřev, ale na aktivu už se podle Přibyla je dost pozdě něco měnit.

Nicméně na adresu Holostřev poznamenal: „Těžko už teď něco vyřešíme. Pokud Holostřevští mají lepší systém, ať ho navrhnou a pokud bude živatoschopný, určitě ho uvedeme do života. Na jejich adresu si ale dovoluji poznamenat, že za půldruhého roku mě na výroční schůzi nepozvali a ani se nezúčastnili jednání, kde by svůj návrh mohli předložit.“ Podle jeho dalších slov je patrné, že až vyhodnocení nadcházejícího ročníku ukáže, zda je to řešení, které se dá aplikovat i v dalších soutěžních ročnících.

„Můj slib stále platí a soutěže v rámci Okresního fotbalového svazu Tachov určitě já i členové výkonného výboru chceme dělat s oddíly, ale bez jejich myšlenek, nápadů to prostě nejde,“ vyzval oddíly k aktivnější spolupráci Přibyl.

Autor: František Hlas

29.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Snímky z utkání Lom - Konstantinovy Lázně.
9

Lídři nezaváhali, Chodský Újezd i Lom nadále vládnou

Návštěva prezidenta ČR Miloše Zemana v Horšovském Týně
85

OBRAZEM: Měli byste opravit Míčovnu, vzkázal prezident v Horšovském Týně

FOTOGALERIE: Dva autoři vystavují v muzeu

Černošín – V černošínském muzeu byla zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra.

SLEDUJTE ON-LINE: Prezident Miloš Zeman diskutuje s občany v Horšovském Týně

Plzeňský kraj - Sledujte s Deníkem návštěvu prezidenta v kraji. 

FOTO: Města si po čtvrtstoletí znovu potřásla pravicí

Stříbro – Spolupráce mezi městy Stříbro na české straně a Vohenstrauss na německé straně, trvá už několik desetiletí. Ta oficiální, na základě smlouvy o partnerství, pak 25 let. A právě tu chtěli zástupci obou měst stvrdit společným přátelským setkáním.

Nebude to jednoduché, míní kouč Vrba

Lucern (od zvláštního zpravodaje Deníku) – V české lize suverénně kralují a zdolávají jednu těžkou překážku za druhou. A uspět chtějí také v Evropské lize. Fotbalisty Viktorie Plzeň čeká dnes večer třetí zápas ve skupině G – na stadionu v Lucernu se postaví FC Lugano, poslednímu týmu ve skupině.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení