Desáté kolo divize přichystalo zápas mezi favoritem Marilou Votice a FK Tachov. Fotbalisté ze západu Čech se netajili přáním, že by z Votic rádi přivezli bod. Jejich přání se jim po vynikajícím výkonu vyplnilo. Dokázali po bezbrankovém poločase Marilu zaskočit a přivést dokonce body tři. Brankami Hutty a Machače zvítězili 2:1.

Hosté byli od samého začátku o poznání lepší než domácí. Habart a po něm Machač předvedli, že Tachované nebudou hrát klasického „zanďoura“, ale svůj útočný fotbal. Votičtí se snažili o podobný styl, ale ten ztroskotával na velmi dobře organizované obraně ještě před velkým vápnem. Pěknou akci hostů J. Viterny zastavil v 10. minutě praporek asistenta. Až potom se domácím podařilo Mojdlem zaútočit a byl z toho jen první roh. Slabě po něm na druhé straně zakončoval Folejtar. Pak sice vyrobila dvě menší minely tachovská obrana, ale naštěstí vždy včas odvrátila nebezpečí. V 21. minutě dostal ideální míč do běhu Dvořák, ale trefil jen nohy Nováka. Tentýž hráč mohl skórovat o dvě minuty později, ale nepochopitelně volil kličku navíc. Jedinou vážnější šanci domácích odvrátil se štěstím Pták na roh ve 23. minutě. Jan Viterna neměl potíže aby zastavil nedůrazný útok Marily a po něm se vydal na výlet tachovský kapitán Kaše, chybělo pouze důraznější zakončení. Pět minut před koncem zatrnulo domácím po akci, kdy snad odskokem na terénu dobře netrefil Hudec. V závěru půle brankář Novák byl rychlejší než nohy Habarta a odklidil míč do bezpečí.

V druhém poločase exelovali na hřišti jen fotbalisté ze západu Čech. Domácí se nedostali téměř k žádné vážnější akci. V 56. minutě přišel šok pro domácí diváky. Z osmnácti metrů se dobře k tyči trefil Hutta – 0:1. Kontr Veselého skončil těsně nad břevnem Ptákovo svatyně. To bylo od votických ale vše. Folejtar trefil z úhlu boční síť, Habart po úniku jen Nováka. Machač, který hrál s obrovskou chutí, málem skóroval v 70. minutě. Mladý Dvořák mohl těsně před svým vystřídáním dát gól o minutu později, ale místo střely udělal kličku navíc. Devět minut před koncem uvolnil Hudec agilního Machače a ten chladnokrevně přehodil padajícího gólmana – 0:2. Domácí se ještě jednou pokusili o nemožné, ale stačili jen snížit Rodriguesem zblízka na konečných 1:2.

„Zlaté třo body. Nikdo s námi nepočítal a proto jsou o to cennější. Nám pomohlo, že soupeř hrál kombinačně po zemi. To se nám dařilo zachytávat ve své obranné „pavučince“ a mohli přecházet do brejků. Z nich si vytvářeli šance, ale opět jich několik nedali. Naštěstí nám vyšla akce v 56. minutě a šli jsme do vedení. Ukázalo se , že můžeme i vyhrát a kluci si toho byli vědomi. Hráli velice disciplinovaně a vítězství jsme si plně zasloužili. Bylo to vítězství celého týmu. Rozhodčím v čele s hlavním Steiglerem se zápas vydařil,“ chválil své hochy, arbitry i atmosféru vítězného mače trenér FK Jaroslav Pták.

Marila Votice - FK Tachov 1:2

Poločas: 0:0. Branky: 90. Rodrigues - 56. Hutta, 81. Machač. Rozhodčí: Stiegler. ŽK: 3:1. Diváci: 160.

Tachov: Pták - L. Viterna (46. Mráz), Kaše, J. Viterna, Tušl, Hutta, Hudec, Habart, Dvořák (73. Petr Šácha), Folejtar, Machač (84. Pavel Hobza).

Stanislav Sýkora