Valné hromady fotbalových oddílů jsou tento měsíc na pořadu dne. Kluby bilancují uplynulý rok a mnohé pohlíží také do nejbližší budoucnosti nejen jejich, ale také se zajímají o činnost Okresního fotbalového svazu Tachov. Bylo a pořád ještě je dobrým zvykem, že valné hromady navštěvují také zástupci svazu. Na valné hromadě Hraničáře Částkov však čekali přítomní na delegáta z fotbalového svazu marně a podle slov předsedy Hraničáře Jaroslava Dvořáka je to za nového vedení svazu podruhé za sebou. Proto jsme se zeptali předsedy Okresního fotbalového svazu v Tachově Václava Přibyla.

Pane předsedo, proč nebyl nikdo ze svazu v Maršových Chodech na valné hromadě Hraničáře Částkov? V sobotu se konaly čtyři valné hromady a samozřejmě všechny stihnout nemohu. Od 16 hodin byly v Dlouhém Újezdu a v Maršových Chodech, v 15 hodin v Bezdružicích a od 17 hodin v Damnově. Já navštívil rokování Jiskry Bezdružice a Damnova. Uznáte, že se všechny stihnout nedají. Co my, ale aby to uznaly oddíly. Nejste ve vedení svazu sám, mohli se dostavit členové výkonného výboru, nebo ne? Nechci tady teď vyjmenovávat, proč nemohli, ale z časových důvodů kvůli různým povinnostem nemůžeme uspokojit všechny oddíly. Tak to, bohužel tuto sobotu vyšlo na Hraničář Částkov.

Předseda Hraničáře prý čekal do poslední chvíle, jestli se někdo z vedení ozve a řekne, jak se věci mají. Co byste řekl na svoji obhajobu? Co k tomu říct. Beru to na sebe. Zavolat jsem mohl, ale pořád jsem doufal, že se do Maršovek přeci jen dostanu, i když déle. Nakonec to nevyšlo. V ten moment jsem to už více neřešil.

Na valné hromadě Sparty v Dlouhém Újezdu při návštěvě Deníku také žádný zástupce svazu nebyl. nakonec se ale ukázalo, že ten zastupoval tamní sekretář klubu Ludvík Jűthner. Zakládá se tato informace na pravdě? Ano. Pan Jűthner je členem výkonného výboru a když jsme se v týdnu domlouvali, kdo a kde navštíví valné hromady, tak padlo toto řešení. Dohodli jsme se, že zodpoví dotazy směřované na svaz. Pokud jsem informovaný, tak žádné otázky na adresu svazu nebyly.

Takže nepřítomnost zástupce svazu „odnesli“ už podruhé v Maršových Chodech? Bohužel, je to tak. Mrzí mě to a samozřejmě bych to chtěl nějak napravit.

Jak, máte nějaké řešení. Další valná hromada bude třeba až za rok? Pokud bude mít vedení Hraničáře zájem, rád se dostavím na jejich nejbližší jednání výkonného výboru a mohu ho informovat o činnosti svazu a případné dotazy zodpovím.