Po nevydařeném derby FK s Kolovčí zajížděli tachovští fotbalisté do Rokycan. Další derby dvou nedávných účastníků krajského přeboru, potvrdilo pravidlo nedáš, dostaneš. Svěřenci Jaroslava Ptáka odehráli velmi dobrý zápas, přesto odjeli z Rokycan s krutým přídělem 0:3. Byli takřka hodinu jasně lepším týmem, ovšem „vybouhli“ v koncovce.

Tachovští od samého začátku diktovali tempo a bylo otázkou času, kdy to tam „začne padat“. Ale ono to nepadalo. Folejtar ve třetí minutě namísto pravé nohy použil svoji lepší, levou, ale zapomněl na razanci. Kapitán Kaše mířil těsně vedle levé tyče chvíli poté. Neuspěl ani pokus Hudce v minutě osmé. Hosté hráli a domácí se chvílemi stávali statisty. Ve 12. minutě mohli Tachované poprvé jásat, Hutta ale ze dvou metrů zahodil a stejně si vedl chvíli poté. Domácím zatrnulo i po akci Mráz, Šácha, Hudec. Běžela 24. minuta a stoprocentní gólovku nedal Hutta. Domácí se poprvé osmělili krátce poté, ale P. Aubrecht rovněž nedal. To bylo ze strany Rokycan na delší dobu vše. Habart s Hudcem připravili dobrou pozici Šáchovi, ale ten trefil pouze padajícího beka. Ve 32. minutě se ukličkoval Habart.

Tři minuty před půlí spálil šanci Folejtar, rozvlnil pouze boční síť. Tři minuty po obrátce upadl ve vápně Habart, ale rozhodčí jeho penaltový zámysl nespolkl. V 53. minutě utekl domácí obraně Dvořák, ale rovněž nedal. Folejtar po pasu Habarta slabě zakončoval v 56. minutě. Pak přišlo to co nikdo nečekal. Hosté ztratili na půlce míč a P. Aubrecht za pomocí teče nádherně trefil - 1:0. Pak ukázal své umění Pták, když s námahou vytěsnil na roh. Patnáct minut před koncem prošel celým vápnem centr domácích a L. Aubrecht neměl problém - 2:0. Tachované ještě zkusili zvrátit zápas, ale přišla ztráta míče a P. Aubrecht definitivně „pohřbil“ naděje hostů – 3:0. Tachovanům nepřálo štěstí ani v závěru, kdy nedal Habart.

„Sehráli jsme velice dobrý zápas, hlavně do 60. minuty. Tam jsme ale nedali tři jasné šance. Kdyby jsme to dali bylo to o něčem jiném. Přehrávali jsme domácí, ale nedávali branky. V druhé půli nedal Dvořák, v dobré šanci byl i Tušlík (Tušl), Pak se v 60. minutě trefil asi s tečí dobře Aubrecht, přesto jsme hráli opět my. V 74. minutě jsme nedali další šanci a když nedal ani Habart bylo patrné, že nevyhrajeme,“ shrnul derby svým pohledem z lavičky smutný trenér Tachova Jaroslav Pták.

FC Rokycany – FK Tachov 3:0

Poločas: 0:0. Branky: 61. P. Aubrecht, 75. L. Aubrecht, 78. P. Aubrecht. Rozhodčí: Pešek. ŽK: 0:1. Diváci: 350.

Tachov: Pták - Mráz (76. Janoušek), Kaše, Šácha (46. Dvořák), Hobza, J. Viterna, Hutta, Hudec, Habart, Folejtar, Tušl (81. Földeši).