O víkendu se hrají další kola krajských soutěží ve fotbalu a Tachovsko má pět želízek v ohni. V 1. A dvě a 1. B třídě tři.

Fotbalisté T. Přimda dokázali na hřišti vysoce favorizované rezervy J. Domažlice, která byla druhá, zvítězit (5:3) a zítra na hřišti v podhradí přivítají vedoucí celek soutěže FK Nepomuk. „V Domažlicích to byl infarktový zápas, kluci prohrávali 3:1, ale nesmírnou bojovností zápas otočili. Věřím, že proti prvnímu Nepomuku předvedou alespoň takový výkon jako proti Jiskře a body zůstanou doma,“ je optimistou prezident T. Přimda Ján Sopko, jenž tímto zve příznivce na tento „zajímavý“ duel. Hraje se v neděli už od 15.00 hodin a delegován byl rozhodčí Mazán.

Druhý zástupce v soutěži Sparta Dlouhý Újezd se podruhé za sebou představí doma. Hostí nevýrazný tým S. Město Touškov. V minulém kole měla na domácím trávníku za soupeře Zruč a prohrála 1:2. Náš nováček je soupeřům více než vyrovnaným soupeřem, často jej herně převyšuje, ale jeho velkou slabinou je koncovka. Se Zručí měla místy až drtivou převahu, ale body nakonec brali hosté. Mužstvo S. Město Touškov nemá takovou kvalitu jako Zruč, ale je to o gólech. Pokud Sparta nezlepší finální fázi, mohou se příznivci dočkat dalšího zklamání. Optimisté věří, že se Sparta spolu se svými fanoušky bude radovat z vítězství. Utkání se hraje v neděli od 16.00 hodin a řídí ho Kopejtko.

Druhé okresní derby v soutěži uvidí v Rozvadově kam přijede bezdružická Jiskra. Ta před týdnem zvládla derby s nováčkem z Chodského Újezdu (3:2) a na jejím výkonu bylo znát, že se postupně uzdravují zranění hráči. K západním hranicím jede Jiskra s optimismem, jelikož se marodka pomalu vyprazdňuje. Rozvadovští jsou podle momentálního rozložení sil favoritem, ale derby bývá nevyzpytatelné. Zápas začíná v neděli od 16.00 hodin a delegován byl na něj Plzák.

V Horní Jadruži má nováček zítra od 15.00 hodin za soupeře velmi kvalitní Sj. Koloveč B. Mužstvu Chodského Újezdu se zatím nedaří. Nepovedl se mu vstup do soutěže. V úvodním utkání sice vyhrál v Chodově, ale pak doslova „umřeli „Duf〜kovo hoši“ na neproměňování ani těch nejvyloženějších příležitostí. Body se od našeho zástupce v tomto měření sil nečekají, může jen překvapit.