Po vysoké výhře 9:3 nad Drmoulem vyhráli i podruhé. Nyní přehráli svého bývalého rivala z 1.B třídy Sokol Bor. Ten bohužel opustil po dvou letech tuto třídu a sestoupil do okresu.

Oběma týmům šlo hlavně o přípravu, kde si mohou vyzkoušet eventuální posily. U domácích to byli Vaďura s Mrenkou. K nim se přidala nová ukrajinská akvizice Chyzhykkov. Na borské straně dobře zachytala posila ze Stráže Tajstra. Nový kouč Jaroslav Folejtar vyzkoušel dále i Kurfiřta.

Jak on, tak i kolega ze Sparty Václav Zeman mohli být spokojeni.

Zápas, který se hrál jako všude za obrovského vedra, začal svižně a bylo se na co dívat. Hned v úvodu mířil nad branku hlavičkou hostující Barna. Další šance borských fotbalistů skončila vedoucí brankou. Střelcem byl Stránský – 0:1. Domácí se chvilku jakoby hledali, ale to netrvalo dlouho. Ve 12. minutě přišel ostrý centr do vápna hostů a za přispění obrany srovnal exborský Michl 1:1.

Potom mohl několikrát navýšit Hána, ale jeho střely levačkou končily mimo branku. Hrálo se svižně na obě strany, ale góly nepřicházely. V závěru půle domácí dvakrát udeřili. Nejprve další další „exborský“ Janků a v posledních vteřinách se trefil dobře hrající Petr Földeši – 3:1.

Druhá část trochu herně kvalitou zaostala za první. Jednak své vykonalo počasí, a poté oba trenéři vystřídali lavičky.
Přesto se bylo opět na co dívat. Oba týmy, hlavně Sparťané, zahazovaly šance, které rozhodně po gólu volaly. Po hodině hry přidal druhou trefu do sítě hostů Tomáš Janků. Po brance přenechal místo jiným.

O osm minut později se poprvé zapsal do listiny domácích Mrenka. Krátce poté kopali Borští pokutový kop. Exekutor Jiří Stránský se pokusil vzpomenout Panenku z roku 1976. Bohužel nemířil dobře, míč orazítkoval pravou tyč Kopolovičovy svatyně.

Pak se spíše dohrávalo, ale přesto si oba týmy vytvořily šance. V posledních vteřinách přestřelil branku hostů s chutí hrající Michl.

Zápas, který nesl všechny znaky přípravy, odřídil bez potíží dobře rozhodčí Jaroslav Majerčík z Tachova.

Sparta Dlouhý Újezd – Sokol Bor 5:1

Poločas: 3:1. Branky: 12. Michl, 44. 62. Janků, 45. Földeši, 70. Mrenka – 4. Stránský. Rozhodčí: Majerčík. Hráno bez karet. Diváci: 40.
D. Újezd: Kopolovič – Janků, M. Gitta, Hána, Földéši, Pernglau, L. Zeman, Dvořák, Kulíř, Vaďura, Michl. Střídali Bizoň, Švábek, Synek, Mrenka a Chyzhykov. Trenér Václav Zeman.
Bor: Tajstra – Jutka, Bláha, P. Zeman, Andrle, Bachroň, Hlaváč, Barna, Pokorný, Stránský, Dráždil. Střídali Kurfiřt, J. Zeman a Maczko Trenér Jaroslav Folejtar

Stanislav Sýkora