Městský stadion v Tachově bude v sobotu dopoledne dějištěm souboje čtrnáctého FK Tachov a šestnáctého FK Most. Ve dvanáctém kole České fotbalové ligy utkají mužstva, která mají shodně 16 bodů a dává zápasu ještě více důležitosti.

Pro nováčka z Tachova je to další důležité utkání. Domácí prostředí mu velí zvítězit.

„Z venku se nám body vozit nedaří, o to je pro nás důležitější zvládnout domácí zápasy," má jasno trenér FK Tachov Stanislav Purkart, jenž bude moci základní jedenáctku vybírat ze čtrnácti hráčů.

„Oproti Táborsku budou k dispozici Tříska a Dvořák, v pondělí by měl začít s tréninkem Stružka. Marodka se nám až na Tušla a Kubeka vyprazdňuje. To je pozitivní," pochvaluje si kouč.

Most je podle Purkarta soupeř, který může překvapit proti silnějším týmům a vzápětí nečekaně prohraje se „slabším" celkem. Má velmi mladý kádr. Je to běhavé mužstvo, ale moc branek nedává. My se musíme snažit neinkasovat. V opačném případě by Mostu narostla křídla.

Chceme se prosadit poctivým fotbalem a dát brzo branku. Pak by musel soupeř svou hru otevřít. Věřím, že uspokojíme naše příznivce a zvítězíme," je optimistou Purkart.
Utkání se hraje v sobotu od 10.30 hodin.