O víkendu zvedne oponu také krajská soutěž 1. A třídy ve fotbalu a Tachovsko budou reprezentovat mužstva TJ Chodský Újezd a Baníku Stříbro.

V minulém soutěžním ročníku skončil Chodský Újezd na sedmém místě, když ještě kolo před koncem atakoval postupové příčky. Stříbrští postoupili z 1. B třídy z pozice vítěze skupiny A.

Podle slov předsedy TJ Chodský Újezd se příprava vydařila. „Mužstvo se připravovalo pod vedením P. Tomka a můžeme s ní být spokojeni. Sehráli jsme tři přípravné zápasy, ale výsledky bych nepřeceňoval. Až samotná mistrovská utkání ukáží jak jsme na tom. V soutěži se objevilo devět nových týmů, takže je těžké odhadnout jejich kvalitu. Očekávám opět vyrovnanou soutěž," pravil Dufka, jenž získal hráčskou výměnou z Chodové Plané kanonýra Chvala.

„Jsem rád, že došlo k dohodě. S Pavlem budeme v útočné fázi kvalitnější. Do kádru jsme zařadili čtyři vlastní dorostence a budeme jim určitě dávat „čuchnout" dospělému fotbalu. Z toho mám radost. Na druhé straně do Trstěnic za penězi odešli brankář Slivoně a Kurčík," dodal ke kádru Dufka, který by rád hrál v horní polovině tabulky.

Nováček ze Stříbra se vrací do 1. A třídy a nejde tak úplně do neznáma. Vytčený cíl postoupit do vyšší soutěže splnil a dalo by se říct, že 1. B třídu vyhrál s přehledem.

„Rádi bychom navázali na výkony ze závěru soutěže 1. B třídy a našim dalším cílem je hrát v 1. A třídě do pátého místa," prozradil smělý plán nováčka vedoucí mužstva Baníku Milan Tůma.

Stříbrští zahajují soutěž na domácím trávníku, kdy se utkají v sobotu s Horní Břízou, která sestoupila z přeboru.

Soupisky obou celků s realizačním týmem a přestupy najdete v pátečním vydání Tachovského deníku.