Téměř pět měsíců museli tachovští příznivci čekat na mistrovský zápas České fotbalové ligy. V sobotu se dočkají, a bude to zápas jako řemen. Na trávníku Městského stadionu v Tachově se představí vedoucí tým soutěže z Chrudimi.

Na hlavním hřišti Tachované v loňském roce hráli naposled sedmého listopadu s Kolínem (0:1) a pak ještě v předehrávce 21. listopadu s Jirny, ale to už na umělé trávě.

Pro tým, který doznal velké obměny, to tak bude jarní premiéra na domácím hřišti, jelikož zápas s Unionem 2013 z Nového Bydžova se po jeho odstoupení logicky nehrál.

„Nejlepší reklamou pro mužstvo jsou jeho výkony. Kluci od začátku jara neodehráli špatné zápasy, ale ty nevyšly výsledkově. Mám na mysli utkání se Štěchovicemi (1:2) a v Jirnech (0:1). V Čáslavi už to dopadlo i výsledkově, z čehož jsme měli velkou radost. Soutěž ale pokračuje a v domácí premiéře přivítáme nejlepší tým soutěže. Přijďte se podívat na nové posily a hlavně podpořit mužstvo proti vedoucímu celku," zve do ochozů příznivce sportovní ředitel FK Tachov Petr Móži.

Utkání s Chrudimí má výkop v sobotu od 10.30 hodin a řídí ho rozhodčí Ginzel.