S odstupem dvou dnů se Deník zeptal po ostře sledovaném derby ve fotbalové 1. A třídě mezi Spartou Dlouhý Újezd a Tatranem Přimda (1:2), dvou „nejvyšších“ mužů v obou klubech jak viděli derby.
Nutno podotknout, že více příznivců věřilo v tomto utkání domácí Spartě, která ale podle předsedy klubu Ludvíka Jűthnera nepodala výkon podle jeho představ. „Myslím si, že to nebyl z naší strany dobrý výkon. Sice jsme tam měli pasáže, které snesly přísnější měřítko, ovšem převážnou část utkání se přizpůsobili hře soupeře. Ten bránil na své půlce a my se nedokázali prosadit. Když už se tak stalo, tak kluci zklamali v koncovce,“ viděl příčiny porážky předseda, který čekal i větší návštěvu. Do ochozů přišlo 250 diváků. „Vzhledem k tomu, že se hrálo v neděli a v okolí nic nebylo, jsem očekával alespoň 300 lidí. Takže po výsledku nemohu být spokojený ani s návštěvou na zápase,“ dodal Jűthner.
Prezident T. Přimda Ján Sopko přiznal, že z utkání měl obavy a před ním by bral bod. „Samozřejmě jsem byl mile překvapen. Mužstvo podalo zodpovědný a disciplinovanný výkon. Sparta hrála velmi dobře, často nás zatlačila na naši polovinu, ale my dokázali z protiútoků skórovat. Musím říct, že jsme si vybrali i to pověstné fotbalové štěstíčko. Jak už jsem naznačil, měl jsem z derby po naší podzimní prohře doma obavy, ale ty se naštěstí nenaplnily. Všem patří poděkování za odvedený výkon a jen chci věřit, že už v neděli doma body ze Sparty potvrdíme a nebude se se opakovat výsledek a výkon s Nýrskem,“ dodal Sopko.