Zmatky a dohady, kdo je vlastně vítěz, skončil Okresní přebor v sálové kopané. Ačkoliv pohár za prvenství si v sobotu ze Sportovní haly v Tachově odnesla Elektrofirma Ryba – Viterna, podle regulí měla být vítězem vyhlášena Skvadra Tachov. Sedm celků se nejprve v základní části střetlo každý s každým a tři nejlepší postoupily do sobotního finále. Tam si za výhru nad Elektrofirmou 7:0 a nad Bistrem u Morgiho 5:1 přinesla nejvíc bodů právě Skvadra. A jelikož Elektrofirma s Bistrem remízovala, stačilo Skvadře v sobotu získat bod a ve druhém zápase výrazně neprohrát.

„Na turnaj jsme byli oslabeni, někteří kluci mají od svých oddílů zákaz hrát sálovku v zimní přípravě. Zbytek dohrál ve čtyři hodiny zápas za FK Tachov proti Holýšovu a v půl páté už byl na palubovce v hale,“ vysvětlil vedoucí Skvadry Jan Vydra jasnou taktiku. „Věděli jsme, že oslabené je i Bistro. Proti nim jsme chtěli bod a s Rybou – Viternou neprohrát o osm branek.“ Skvadra skutečně s Bistrem hrála 1:1 a jak diváci viděli, ke konci dost šetřila síly s vědomím, že bod jí skutečně stačí k celkovému prvenství. O to víc byli její hráči překvapení, když po zápase organizátor turnaje Peter Cehlárik ohlásil, že v případě rovnosti bodů se nezapočítavá skóre ze vzájemných zápasů, ale pouze z finálové skupiny.

Námitky Skvadry striktně odmítal, a tak když v sobotu suverénní Elektrofirma zvítězila ve vzájemném zápase 5:2, byla vyhlášena vítězem turnaje. Vedení Skvadry se však s tímto závěrem nehodlalo smířit. „Vzájemná utkání hovoří v náš prospěch, vyhráli jsme 7:0 a prohráli 2:5,“ zdůrazňuje Vydra. Peter Cehlárik nároky Tachovanů nakonec uznal. „Nechali jsme vychladnout hlavy a s panem Cehlárikem se v týdnu sešli.

Znovu jsme si prošli propozice a shodli se, že se stala chyba.“ Největší zádrhel byl ve špatném výkladu propozic ze strany organizátora. V nich je uvedeno, že ze základní skupiny se počítají pouze body, skóre nikoliv. „Je to nesmysl. Vyhráli jsme 7:0, ale do finále nám vlastně byly započteny tři body a skóre 0:0. I kdyby Elektrofirma vyhrála třeba jen 1:0, neměli bychom na vzájemné zápasy šanci. A o tom, že bude rozhodovat finálová skupina nebyla řeč, natož aby něco podobného bylo v propozicích.“ To uznává i Peter Cehlárik. „Jestli to je nesmysl, je věc názoru. Pravdou ale je, že v propozicích to nebylo.“ Jasně tam naopak je stanoveno, že v případě rovnosti bodů rozhodují vzájemná utkání. A ta hovořila pro Skvadru. Výsledky přeboru i přes uznání pochybení nakonec zůstanou tak, jak byly vyhlášeny v sobotu.

„Byl jsem ochoten je anulovat a vyhlásit vítězem Skvadru, nakonec jsme se ale dohodli, že to tak necháme,“ konstatoval Peter Cehlárik. „Nic by to neřešilo, nebudu nahánět Míru Veletu (pozn. red.: kapitán Elektrofirmy), abychom si vyměnili poháry, o ten nám nejde. Sobotní zklamání a naštvání to nijak nezmírní,“ doplnil Jan Vydra, podle něhož jde Skvadře o princip. „To je i důvod celé medializace.

Chtěl jsem, aby se vědělo, že se stala chyba. Přiznávám, že jednak kvůli posměváčkům, jak jsme si to ´skvěle spočítali´, ale hlavně kvůli klukům. Když vezmu sálovku jako celek, myslím, že vyhrát jsme si zasloužili,“ dodal Vydra.