Proměněná penalta Hudce na výhru nestačila

Tachov - Premiéra Tachova v České fotbalové lize proti Štěchovicím skončila remízou 1:1 (PK 6:7)

9.8.2015

Premiéra Tachova v České fotbalové lize proti Štěchovicím skončila remízou 1:1Foto: DENÍK/František Hlas

Fotbalisté FK Tachov vstoupili do České fotbalové ligy remízou. Na domácím trávníku před návštěvou více než 700 diváků hráli s FK Štěchovice 1:1, když hosté srovnali devět minut před koncem. Vedoucí branku dal v 53. minutě z pokutového kopu Hudec. V penaltové loterii odmítl mečbol domácí Kravar a v sedmé sérii selhal Viterna. Hosté tak z minima vytěžili maximum.

Úvod utkání byl z obou stran hodně opatrný a příznivci, kteří si našli cestu na stadion, postrádali více vzruchu v obou šestnáctkách. Tachované se sice tlačili více do útoku, ovšem R. Sňozík v brance Štěchovic byl bez práce. Stejně tak na druhé straně jeho protějšek Houdek, jenž byl ve střehu až ve 12. minutě po hlavičce hostů a tři minuty na to po trestném kopu. V obou případech šel míč mimo tyče. Na druhé straně střílel v 16. minutě nad branku Hudec. To už se hráči obou týmů stále více tlačili před branku protivníka a střelu Viterny zablokovala obrana hostů. Ve 23. minutě se dostával do úniku tachovský Hrdlička, ale včasným vyběhnutím hasil nebezpečí Sňozík. Na konci půlhodiny se ocitl ve slibné příležitosti Hudec, stav se neměnil. Tři minuty na to se mezi tyče nevešel pokus Kravara. Poslední slovo v prvním poločasu měli hosté, kdy se při velké šanci Proska vyznamenal brankář Houdek.

Po přestávce začali lépe hosté, ale ve 47. minutě propásli příležitost dát vedoucí branku. V 53. minutě přišel první klíčový okamžik zápasu. Knakal byl v pokutovém území sražen gólmanem Sňozíkem a penaltu bezpečně proměnil Hudec – 1:0. Čtyři minuty na to měl střeleckou příležitost štěchovický Hřebeček, míč minul branku Houdka. Po hodině kopali domácí rohový kop a pokus Knakala zlikvidovala obrana hostů. Minutu na to se ocitl ve slibné pozici tachovský Hrdlička, ale prováhal pravý okamžik zakončení a Sňozík z přispění obránce příležitost zmařil. Následný protiútok skončil špatnou koncovkou Hřebečka. Nebezpečí z jeho kopačky přišlo i v 70. minutě, naštěstí pro Tachov brankou neskončilo. O minutu později zahrával na druhé straně rohový kop Hudec, míč se dostal až k Matysovi a ten hlavičkoval do tyče. Agilní Hřebeček byl i při dalším střeleckém pokusu hostů, neměl ale dobře nastavená „mířidla". Druhý klíčový okamžik přišel v 81. minutě, kdy zaváhala levá strana domácí obrany a střídající Kotlík šťastnou tečí usměrnil míč za záda Houdka – 1:1. V závěru se ještě snažili domácí strhnout vítězství na svou stranu, střídající Stružka a ani Viterna úspěšní nebyli.

V penaltovém rozstřelu „vystihl" domácí Houdek tři pokutové kopy, vždy si sáhl na míč, ale úspěšný byl až v páté sérii při střele Proska. Nabídnutou příležitost Kravar nevyužil, když mu brankář Soukup střelu chytil. Úspěšný byl i v sedmé sérii, kdy zneškodnil pokus Viterny. Za domácí skórovali Knakal, Hudec, Ruda, Dvořák a Habart.

„S bodem určitě spokojený nejsem. Štěchovice nás ničím nepřekvapily. Dobře bránily a jednoduchou hrou se snažili ohrozit naší branku. My měli mírnou převahu a až do vedoucí branky to bylo dobré. Po ní jsme přestali hrát a jen bránili. Nakonec jsme chybovali a soupeř nás potrestal. Při penaltách měli kluci mečbol, nedali, takže nejdříve ztratili tři, pak i dva body a jak už jsem řekl, se ziskem jednoho tak nemohu být spokojený," zhodnotil utkání trenér FK Tachov Stanislav Purkart.

Tachov - Štěchovice 1:1 (PK 6:7)

Poločas: 0:0. Branky: Hudec - Kotlík. Rozhodčí: Makovička. ŽK: Šácha , Tříska - R. Sňozík, Trnka. Diváci: 723

FK Tachov: Dan Houdek - Jan Viterna, Jan Matas, Martin Knakal, Tomáš Habart, Vítězslav Hrdlička (70. Michal Folejtar), Petr Šácha (83. Marek Ruda), Matěj Kravar, David Tříska (88. Ondřej Stružka), Lukáš Hudec, František Dvořák.

FK TJ Štěchovice: Radek Sňozík - Jan Möglich (46. Cyril Golovko), Filip Busta, Michal Švejda, Jan Prosek, Jaroslav Trnka, Stanislav Hřebeček, Lukáš Jakobovský, Tomáš Pavlík 90. Michal Soukup), Jakub Cienciala (46. Ondřej Kotlík), Martin Říha (75. Filip Novák).

9.8.2015 VSTUP DO DISKUSE

Volby se samozřejmě nevyhnuly ani vesnicím. Již od začátku se voliči k urnám dostavili také v obcích Horní Kozolupy a Slavice.

I v komunistické baště vyhrálo Babišovo ANO

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

V uličkách Tachova vyhrál Tomáš Jaša

Tachov – Více než 150 běžců v několika věkových kategoriích přilákal tradiční říjnový Večerní běh Tachovem.