Pět mužstev Tachovska v 1. B třídě absolvovalo závěrečné podzimní kolo. Hrálo se derby Tachov B – Dlouhý Újezd, které skončilo remízou. Chodová Planá si po výhře s Kolovčí B zajistila titul podzimního mistra. Dva body ze Kdyně dovezla Přimda, ale měla navíc. S prázdnou se vrátil z Klenčí stříbrský Baník. Pohled na tabulku je pro příznivce lichotivý.

Milan Brůžek, vedoucí mužstva Sj. Chodová Planá: „Kvůli prasklé vodě v kabinách jsme museli odehrát utkání v Horní Jadruži, ale mužstvo tato změna nepoznamenala. Podařilo se nám jít už v šesté minutě do vedení Hankem, soupeř z Kolovče trefil o chvíli později spojnici tyče a břevna. Po jedné z našich chyb nás hosté potrestali vyrovnávacím gólem. Byli jsme nadále aktivnější a ve 32. minutě dal Chval na 2:1. V druhém poločasu jsme měli ještě jednou štěstí, když hosté trefili tyč. Výhru potvrdil v 83. minutě Hanko. Kluci si zaslouží za předvedený výkon pochvalu a odměnou jim je titul podzimního mistra."

Radek Šedivý, trenér B. Stříbro: „V Klenčí jsme odehráli dobré utkání, s předvedenou hrou jsem byl spokojený. Hráči plnili to, co měli. Ve druhém poločase jsme i s devíti hráči dokázali nepříznivý stav 2:0 srovnat na 2:2. Domácí poté ke konci zápasu vstřelili třetí branku a poté hlavní rozhodčí v 88. minutě zápas ukončil. Bylo mi jen smutno z toho, jak rozhodčí dokážou v I. B třídě viditelně ovlivnit zápas, ale toto nechci komentovat."

Alexandr Hepfel, trenér FK Tachov B: „Potvrdilo se mi, že neumíme hrát na mužstva, která přijela bránit a hrozit z rychlých protiútoků. Nedokázali jsme porazit v normální hrací době ani jednoho soupeře z okresu. V zápase jsme byli lepším mužstvem, Sparta se dobře bránila a vyškolila nás v produktivitě. Ze tří střel dala dvě krásné branky. Chybělo nám v zápase i trochu toho štěstí a jen malou náplastí je bod navíc z pokutových kopů. S výsledkem nejsem spokojený, z převahy jsme měli vytěžit víc. S průběhem podzimní části určitě ano."⋌

Ludvík Jüthner, předseda Sp. Dl. Újezd: „Derby s velkým „D" se divákům muselo líbit. Hrál se rychlý fotbal s herní převahou tachovského mužstva zvlášť v prvním poločase. Dostali jsme rychlý gól a trvalo nám dost dlouho než jsme se vzpamatovali. Postupně se ale kluci dostávali do hry a podařilo se nám vyrovnat pěknou střelou M. Havla. Bohužel těsně před koncem poločasu jsme si dali vlastní gól. Druhý poločas na nás soupeř vlétl a vypracoval si několik šancí, které se buď obraně s brankářem podařilo zlikvidovat, nebo zakončení tachovských bylo nepřesné. My jsme spoléhali na rychlý přechod do útoku a po jedné z takových akcí vyrovnal nádhernou střelou Hána. Od této chvíle se hra přelévala z jedné strany na druhou s řadou nepřesností na obou stranách. V závěru utkání mohlo každé z mužstev strhnout vítězství na svou stranu, ale nestalo se a došlo na pokutové kopy. Po sérii pěti kopů na každé straně byl stav vyrovnaný. Bohužel, to co předvedli hráči v dalších sériích chvílemi připomínalo spíše frašku se šťastným koncem a zaslouženým bodem navíc pro domácí. Soupeř byl dvě třetiny zápasu lepší a vítězství si promarnil zahozením mnoha šancí. Našemu mužstvu chci poděkovat za bojovnost nejen v tomto utkání, ale i ve většině podzimní části soutěže, se kterou můžeme být spokojeni." ⋌

Jan Sopko, trenér T. Přimda: „Zjednodušeně řečeno. Domácí vystřelili dvakrát na branku a dali jeden gól. My hlavně druhý poločas hráli jen na polovině soupeře, ale dali taky jen jednu branku. Chybí nám střelec, který by dokázal naší herní převahu zúročit v branky. To je náš největší problém. Nejinak tomu bylo i v tomto utkání."