Fotbalistům FK Tachov se po vítězném západočeském derby s FC Rokycany (3:0) dýchá v divizi o něco lépe a může být ještě lépe. V neděli cestují na hřiště posledního Českého Krumlova a v případě bodového zisku by pro ně bylo v tabulce ještě více „dýchatelno".

Do utkání s Rokycany už na několik minut naskočil dlouhodobě zraněný Machač, a tak má trenér Tachovanů Jaroslav Pták k dispozici, až na svého syna, kompletní kádr. „Do branky půjde opět Bobčík, Honza si jde sednout na lavičku. Na hřiště by šel jen v nejnutnějším případě. Machač je v tréninku, ale potřebuje ještě dohnat kondici, která jej momentálně nepustí na celé utkání. Prakticky až na Honzu jsme kompletní a to už se nám dlouho nestalo," byl potěšen tachovský kouč, který ví, stejně jako jeho svěřenci, že si mohou při bodovém zisku hodně polepšit.

„Samozřejmě jdeme do každého zápasu s cílem zvítězit, ale já bych v naší situaci a vzhledem k postavení soupeře bral i bod. Hlavním je, že bychom měli od posledního celku odstup osm bodů a to už by byl slibný náskok," naznačil kouč s jakým výsledkem bude spokojený.
A jakou taktiku naordinuje svým svěřencům? „My máme o způsobu hry jakou se chceme prezentovat jasno. Je důležité aby to kluci realizovali na hřišti a uvidíme," nechtěl se více pouštět do podrobností trenér Pták.

Utkání se hraje v neděli od 17.00 hodin a řídí ho Svoboda.