Mužstvo FK Tachov se v České fotbalové lize krčí s devatenácti body na sedmnácté příčce. Ke spokojenosti ji tak chybí nějaký ten bodík a to hlavně z domácího hřiště. Po remíze se Štěchovicemi, prohře s Benátkami a minulý týden s Kolínem řekl trenér Tachova Stanislav Purkart, že je to velká díra v bodovém rozpočtu. Za této situace se jeho svěřenci utkají v předposledním kole podzimní části soutěže s rozjetou V. Žižkov. Utkání se hraje v neděli od 10.15 hodin.

„Viktorka měla špatný vstup do sezony, ale v současné době své soupeře hlavně doma válcuje. My ale nejedeme do Prahy na výlet a chceme se poprat o co nejlepší výsledek," pravil s odhodláním tachovský lodivod.
K optimismu trenéra opravňuje, že až na tři marody byli na tréninku všichni hráči kádru. „Do konce podzimu jsou mimo hru Tušl, Kubek a Hudec. Ostatní se v týdnu poctivě připravovali a po nepovedeném utkání s Kolínem cítím z kluků odhodlání tento výpadek napravit," prohlásil kouč.

Viktorie Žižkov je v průběžné tabulce devátá a na svém kontě má 27 bodů.

„My jsme chtěli mít po podzimu alespoň 25 bodů, což bylo reálné pokud bychom zvládli dva domácí zápasy. Nezbývá než bodovat na Žižkově a pak doma zdolat kvalitní Jirny. Možná, že to zní jako utopie, ale já věřím, že na Žižkově můžeme bodovat. Každý zápas začíná 0:0. My víme jak bychom mohli uspět. Když to přeneseme na hřiště, můžeme bodovat. Kluci mohou jít do utkání s čistou hlavou. Nikdo od nás body nečeká. Řekli jsme si, že tam nemáme co ztratit. Hráči se v týdnu poctivě připravovali a já věřím, že můžeme překvapit a na Viktorce uspět," je optimistou Purkart.