Putovní pohár získali domácí

Damnov - V Damnově se v sobotu konal už jedenačtyřicátý ročník Letního turnaje v kopané.

30.7.2013

V Damnově se v sobotu konal už jedenačtyřicátý ročník Letního turnaje v kopané.Foto: DENÍK/František Hlas

Letní turnaj v Damnově měl své jedenačtyřicáté pokračování. Jeho vítězem se v konkurenci šesti celků stal domácí S. Damnov a putovní pohár tak získal potřetí v řadě.

Mužstva se tradičně utkala ve dvou skupinách. Nováčky byly týmy FK Brod nad Tichou a TJ Starý Smolivec. Turnaje se tak zúčastnily týmy čtyř okresů. Tachov zastupovaly tři mužstva, domácí Damnov, Sokol Bor a FK Brod nad Tichou. Z Domažlicka přijel S. Všeruby, z okresu Praha-západ Sokol Okrouhlo a z okresu Plzeň-jih TJ Starý Smolivec.

„Turnaj se hrál za úmorného horka a vydatně nám pomohli damnovští hasiči, kteří připravili nádrž s vodou a pomohli i s úpravou hrací plochy. Organizaci jsme ale zvládli a průběh turnaje měl dobrou úroveň. Chtěl bych i touto cestou všem, kdo se podíleli na organizaci poděkovat, stejně jako všem týmům za korektní hru," poznamenal k turnaji předseda TJ S. Damnov Jiří Procházka mladší.

Ve skupině A se nejlépe dařilo borským fotbalistům, kteří neprohráli a zaslouženě si zajistili účast ve finále. Druhý skončil zásluhou lepšího skóre S. Okrouhlo a nováček klání FK Brod byl třetí.
Výsledky: FK Brod – S. Bor 1:4; FK Brod – S. Okrouhlo  1:1; S. Bor – S. Okrouhlo 1:0.
1. S. Bor                                          2  2 0 0  5:1  6
2. S. Okrouhlo                          2  0 1 1  1:2  1
3. FK Brod                                    2  0 1 1  2:5  1

Ve vyrovnané B skupině porazil obhájce prvenství  Damnov nejprve Starý Smolivec  2:0. K cestě do finále stačila domácím se Všeruby remíza a té také dosáhli.
Výsledky: S. Všeruby – TJ St. Smolivec 0:1; S. Damnov – TJ St. Smolivec  2:0; S. Damnov – S. Všeruby 2:2.
1. S. Damnov                              2  1 1 0  4:2  4
2. St. Smolivec                            2  1 0 1  1:2  3
3. S. Všeruby                             2  0 1 1  2:3  1

Utkání o konečné umístění přinesla dramatické boje. Vrcholem pak bylo finále, ve kterém byli Borští v první půli lepším týmem a zaslouženě vedli. Domácí Damnov srovnal hned v první minutě druhého poločasu a stav už se do konce utkání nezměnil. V penaltové loterii se štěstí přiklonilo na stranu Damnova, kdy rozhodnutí přišlo až v osmé sérii. Borští nedali a Radek Šašek nezaváhal. Úspěšný střelec se předvedl i v brance, když se mu podařilo zneškodnit dvě penalty.
Utkání o 5. místo: S. Všeruby – FK Brod 2:0. O 3. místo: S. Okrouhlo – St. Smolivec 1:0.  Finále: S. Damnov – S. Bor  1:1 (PK 4:3).
Pořadí: 1. S. Damnov; 2. S. Bor; 3. S. Okrouhlo; 4. TJ St. Smolivec; 5. S. Všeruby; 6. FK Brod.