Divizní fotbalisté FK Tachov mají úspěšně za sebou druhý přípravný zápas. divizní fotbalisté FK Tachov. Na zasněženém, velice kluzkém trávníku „umělky" zdolali tým SK Úvaly 2:1 Rozhodující gól vstřelil Lukáš Hudec. Hosté, kteří hrají rovněž divizi, stačili pouze čtyři minuty před koncem zkorigovat Krátkým na přijatelnou prohru.

Trenér Zdeněk Slowik měl dispozici takřka kompletní kádr, na lavičce čekalo na příležitost osm hráčů. Všichni se ukázali ve druhé půli zápasu.
Hra od samého začátku byla vyrovnaná, bylo patrno, že hrají proti sobě mužstva podobných kvalit. První vážnější šanci měl Hudec, ale byl z toho pouze roh. Hostující Němeček mířil dobře, ale Hinterholzinger jeho střelu ve 20. minutě kryl. Hlavním soupeřem hráčů byl opravdu těžký terén. Devět minut před obrátkou vyšla domácím gólová akce. Po standardce Hudce zapomněla obrana hostů na rudu a ten hlavou poslal Tachov do vedení. V samotném závěru dobře „zatáhl za brzdu" Lukáš Tušl. I jeho zásluhou šli domácí do kabin. s jednobrankovým náskokem.

Do druhého poločasu poslal na trávník trenér Slowik vše co měl na lavičce. Hostující Staněk měl pouze gólmana a dva do pole. První pěknou akci Tachova, kterou vedl Machač, zastavil praporek asistenta. dresu hostů na sebe upozornil Škoda, ale Pták byl proti. Domácí Sadílek střílel z otočky, ale rána se neujala. V další střelecké pozici vyšel opět naprázdno Škoda. Svěřenci trenéra Slowika udeřili podruhé v 69. minutě, kdy se trefil Hudec. Jak se později ukázalo, byla to trefa vítězná. Hosté se snažili vyrovnat, ale v šancích jim chyběl potřebný klid a rozvaha. Útěchou za jejich snahu byl gól v 86. minutě střídajícím Krátkým. Poslední minuty si domácí pohlídali.

FK Tachov – SK Úvaly 2:1

Poločas: 1:0. Branky: 36. Ruda, 69. Hudec – 86. Krátký. Rozhodčí: Hanilec. Hráno bez karet. Diváci: 45.

Tachov: Hintenholzinger – Földeši, Tušl, Ruda, Král, Habart, Hudec, Folejtar, Sadílek, Dvořák, Stružka. Střídali Pták, M. Šácha, P. Šácha, Machač, Viterna, Žemlička, M. Havel a Iwanschenkow.
Úvaly: V. Marek – Matějka, Brotánek, Regner, Kořínek, Škoda, Szöcz, Míka, Němeček, Špringr, M. Marek. Střídali Vacek, Kokeš, Krátký. Trenér T. Staněk.

Stanislav Sýkora

Jak viděl přípravné utkání trenér FK Tachov si můžete přečíst v úterním vydání Tachovského deníku.