Rozhodly dvě vydařené trefy Rulfa a Brauna

Tachov - FK Tachov–TSV Detas Wernberg 4:0. Nehráli jsme dobře! Pokud by platilo špatná generálka, dobrá premiéra, tak budu rád, říká Chada

8.3.2009

FK Tachov–TSV Detas Wernberg 4:0. Foto: DENÍK/František Hlas

V generálce na divizní jaro se fotbalisté FK Tachov utkali s německým celkem TSV Detag Wernberg a zvítězili 4:0 po poločasu 2:0.

Do utkání na umělé trávě v Tachově vstoupilo lépe domácí mužstvo, které bylo aktivnější a vypracovalo si množství slibných příležitostí. Německý tým, dirigovaný Tachovanem Petrem Brouzdou i s notnou dávkou štěstí ještě ve 35. minutě držel čisté konto. Sám podnikal rychlé protiútoky a také on se dostal do tří velice nadějných brankových situací. Okénka v tachovské obraně ale nedokázal využít. Skóre utkání po nezištné přihrávce Malého otevřel ve 36. minutě Rulf, který mazácky překonal gólmana – 1:0. Před tím se ale ve dvou šancí neprosadil, stejně jako Habart, Braun a Malý. O dvě minuty později se po vzdušném souboji Brauna s obranou hostů dostal míč k Rulfovi, jenž ho pohodlně uklidil do prázdné branky – 2:0. Když se v jedné ze šancí ocitli v závěru poločasu hosté a neproměnili, skončil ten 2:0 pro Tachov.

Po přestávce byla převaha domácího celku ještě zřetelnější, ovšem většina jejich akcí končila na šestnáctce. Pokud si vypracoval brankovou příležitost, neměl přesnou mušku, nebo se vyznamenal gólman. V 69. minutě nastřelil Rulf břevno a odražený míč a Habart hlavičkoval vedle branky. Na druhé straně Makó zpozorněl jen při trestném kopu, kdy míč jen těsně minul spojnici branky. Horko mu bylo ještě při průniku jednoho z útočníků hostů, ale míč skončil mimo branku. Jinak Tachov soupeře do vážnější příležitosti nepustil. Dalších branek se dočkali příznivci až v posledních deseti minutách. Nejdříve se po přihrávce Janouška trefil v 81. minutě Braun a pět minut nato byla k vidění akce na jeden dotek, kterou po zpětné přihrávce Šáchy zakončoval Braun a stanovil tak konečný stav utkání na 4:0.

„Pokud by platilo řčení špatná generálka, dobrá premiéra, tak bych byl rád. My dnes nehráli dobře, spokojený mohu být jen s výsledkem. Sestavu na první zápas mám v hlavě, ovšem na dvou, možná třech postech ještě uvidíme,“ řekl k zápasu trenér Tachova Miroslav Chada.

Utkání řídila trojice Dusil – Ďugel, Novák, přihlíželo 60 diváků.

TACHOV: Makó – Elijaš, Kaše, J. Viterna, Hutta, Machač, Lad. Čížek, Braun, Habart, Malý, Rulf. Střídali Tušl, Janoušek, Hanko.

8.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Vánoční písně zněly v Chodové Plané
12

Videosouhrn Deníku – 16.–17. prosince 2017

Formanova zdravice po 50 letech a heroinoví Makedonci: nejlepší videa víkendu

Vánoční besídku pořádali ve stáji mezi koňmi

Kladruby – Zazpívat, zarecitovat a strávit pěknou předvánoční chvíli se svými čtyřnohými přáteli přišli děti a koňáci, kteří pravidelně navštěvují Pony farmu v Kladrubech Pozorce.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Západní Čechy - Meteorologové varují před tvorbou náledí během noci na pondělí.

Stezka do Plané už svítí

Planá, Chodová Planá – Po několika letech úsilí začalo svítit veřejné osvětlení na cyklistické stezce spojující město Planá s městysem Chodová Planá.

Černošín - V páteční podvečer 15. prosince se v černošínském kostele konal Vánoční koncert, ve kterém vystupovaly děti z černošínské základní školy pod vedením Nadi Pézlové a Jiřiny Ilyas, pak Píšťalky Dany Steinerové a o závěr hudebního večera se postaral plzeňský malý lidový soubor MLS pod vedením Miroslava Šimandla.