První jarní výhru slavili fotbalisté Rozvadova. Na hřišti Rapidu Plzeň dokázali zvítězit 4:3 a tři body dovezené z Lopotárny chtějí potvrdit v domácím utkání s Chrástem.

„My se musíme koukat na sebe. Samozřejmě že Chrást má kvalitní kádr a každé utkání začíná 0:0. V přeboru se dá hrát s každým. Rokycany k nám přijely také jako favorit a nebyli jsme daleko od bodového zisku,“ vyloučil jakoukoliv poraženeckou náladu trenér Rozvadova Jan Sopko. „Naopak, my musíme přivezené body z venku v neděli potvrdit,“ dodal kouč. Chrástečtí nečekaně klopýtli doma s Městem Touškov, což jen potvrzuje slova Sopka o vyrovnanosti soutěže. Před zítřejším utkáním drží Chrást s 38 body třetí příčku. Rozvadov je s 24 body dvanáctý. „Náš herní projev se každým odehraným zápasem zlepšuje a já věřím, že vzestupnou formu zítra potvrdíme,“ je optimistou bývalý hráč Sparty, Chebu a Jablonce. K tomu ale potřebuje i zdravý kádr, což ale bude jen jeho přáním. „Nechci dělat předčasné závěry, někteří hráči na tom nejsou nejlépe a o jejich startu se rozhodne až před samotným utkáním,“ nechtěl více prozradit Sopko a dodal: „Od všech co nastoupí ale očekávám nasazení a bojovnost. Musíme se vyvarovat chyb v obranné činnosti a nedovolit soupeři chodit do rychlých protiútoků.“ Utkání se hraje v neděli už od 15 hodin a řídí ho Mašek.

Stříbrský Baník doma po dobře rozehraném utkání s Bolevcem ztratil dvoubrankové vedení a získal jen bod. V Horní Bříze ho čeká zachraňující se tým. „Keramici vyměnili trenéra a to je pro soupeře vždy ošidné. Hráči mají novou motivaci, ale uvidíme,“ poznamenal sekretář a předseda B. Stříbro Milan Fiala. Také my nemáme body na rozdávání. ve druhé polovine soutěže nás čekají mužstva z horních pater tabulky a každý získaný bod bude mít svou cenu. Chtěli bychom v Bříze bodovat,“ dodal Fiala. Jestli se to Stříbrským povede, budou fanoušti vědět v sobotu kolem 19. hodiny.

Zápas začíná v 17 hodin a hlavním rozhodčím je Tyc.