Dva zástupci Tachovska v Puma krajském přeboru mají zcela odlišné starosti. Zatímco stříbrský Baník se pohybuje v klidném středu tabulky, nad Rozvadovem visí vážná hrozba sestupu. Mužstvo od západních hranic klíčové utkání v Horní Bříze se stejně ohroženým týmem prohrálo 3:2, když v utkání dvakrát vedlo.

„V prvním poločasu kluci podali solidní výkon a domácí do ničeho nepustili. Po zásluze jsme šli také do vedení. Po přestávce už jsme na výkon z první půle nenavázali. V kabině jsem hráčům připomínal, že musí hrát stále aktivně a nepustit domácí ke střelbě. Bohužel, zbytečně se zatáhli a soupeř nás trestal. Je to škoda. Před tímto utkáním jsme měli záchranu ve své moci, teď musíme porazit doma Touškov, ale spoléhat se musíme i na to, zda Horažďovice a Chanovice prohrají,“ řekl trenér Rozvadova Jan Sopko.

K. Hor. Bříza – TJ Rozvadov 3:2 Poločas: 0:1. Branky: 48. Sluka, 66. Schveinert, 79. Paukner – 36. Čížek, 55. Hanko. Rozhodčí: Červený. ŽK: 1:0. Diváci: 285.

Rozvadov: Bobčík – Bečvář, Hanko, Čížek, Pícha, Mráček, Šuranský, Kupilík, Kůs, Chada, J. Horáček. Střídali Roháč a Zd. Horáček.

Stříbrský Baník odehrál zápas 29. kola už v pátek a porazil Rapid 3:0.

„Samozřejmě jsem spokojený. Hráči přistoupili k utkání zodpovědně a i přes velké vedro podali dobrý výkon. Byla tam hluchá místa, ale vesměs kluci plnili, co jsme si v kabině řekli. Jsem rád, že dohráváme soutěž v pohodě, bez velkých nervů,“ neskrýval spokojenost trenér Baníku Milan Tůma.