V Puma krajském přeboru se na domácím trávníku představí jen mužstvo TJ Rozvadov, stříbrský Baník jede do Plzně na Lopotárnu.

Rozvadovští hostí dalšího nováčka přeboru, mužstvo z Horní Břízy. Keramici se po špatném začátku zvedli, i když v minulém kole na domácím trávníku podlehli jednomu z aspirantů na postup Městu Touškovu (1:3). Rozvadovu se nedařilo v Bolevci, kde prohráli 2:0. Zítřejší zápas u západních hranic nemá favorita. Našemu zástupci se nedaří a kvalitní kádr má jistě navíc, než předvádí. Trenér Jan Sopko by měl mít podle posledních zpráv z rozvadovské kabiny k dispozici kompletní kádr. „Není to tak jednoznačné. Nebude Martin Kupilík, který má pracovní povinnosti. Honzu Horáčka stále trápí třísla a nad jeho startem visí otazník. Svalové problémy má i Marián Bečvář a také u něho není start v nedělním utkání jistý,“ upřesnil stav kádru rozvadovský lodivod. Desátý Rozvadov má před keramiky čtyřbodový náskok a další ztráta bodů by už byla velmi kritická. „Oba zápasy v 1. A třídě byly vyrovnané. Bříza u nás srovnala v poslední minutě, u nich jsme prohospodařili dvoubrankový náskok a soupeř v závěru výsledek po našich chybách otočil,“ připomněl vzájemné souboje bývalý ligová hráč Sparty a Jablonce. „Je to v podzimní části poslední utkání na domácím trávníku a pokud chceme mít jen trochu klid na zimní přípravu, tak ho musíme vyhrát,“ je si vědom vážnosti situace rozvadovský kouč. A kudy povede cesta ke třem bodům? Někteří hráči nemají optimální formu, o to více musí všichni, kdo půjdou na plac, bojovat. Kluci si musí uvědomit, že v chůzi se fotbal hrát nedá. Očekávám samozřejmě chuť poprat se o dobrý výsledek. Když to nepůjde fotbalovostí, tak musíme soupeře přehrát nasazením a tři body ubojovat,“ dodal Sopko. Utkání se hraje v neděli od 14 hodin.

Stříbrští fotbalisté se dlouho drželi na vedoucí pozici, ale v posledních kolech se jim hlavně nedaří výsledkově, i když herní projev byl podle slov trenéra Jaroslava Lorence dobrý. Dvojnásob to platilo v minulém kole, kdy Baník hostil lídra z Rokycan (0:1). Náš zástupce jede dnes na hřiště Rapidu Plzeň a na Lopotárně není bez šancí na úspěch. Šestý Baník má o bod více než jeho dnešní soupeř, jenž je o příčku níže. „V Plzni nám bude chybět distancovaný Jindra Jareš, problém z minulého utkání má Hřebík a celý týden netrénoval kvůli chřipce Komárek. O jejich případném startu se rozhodne před utkáním,“ provedl inventuru kádru předseda a sekretář Baníku v jedné osobě Milan Fiala. Podle jeho slov by se měl hrát oboustranně dobrý fotbal a stříbrský „bafuňář“ věří, že přeruší na Rapidu nepříjemnou sérii bez bodového zisku a mužstvo tento zápas zvládne. Utkání se hraje v sobotu od 14 hodin a řídí ho Šlapák.