Všechna tři mužstva z Tachovska odehrají zápasy desátého kola Fincentrum krajského přeboru už dnes. Na domácím trávníku se ale představí jen Rozvadovští, kteří také mají z našich zástupců nejhorší pozici. Stříbro a Tachov nastoupí na hřišti soupeřů. Baník v Horní Bříze a Tachované na Petříně proti SK ZČE.

Zisk šesti bodů a předposlední místo v průběžné tabulce přeboru, taková je výchozí pozice TJ Rozvadov před dnešním utkáním se Slavojem Stod, nováčkem soutěže. Ten je v průběžné tabulce na pátém místě se ziskem devatenácti bodů. Už v Holýšově (3:2) vedla po odvolání trenéra Slowika mužstvo staronová dvojice Sopko, Strnad a dnes ji čeká domácí premiéra a těžký úkol. „V Holýšově jsme udělali velké chyby a domácí je trestali. Bohužel, s takovým výkonem bychom asi proti ambicioznímu nováčkovi neuspěli,“ poznamenal místopředseda klubu Jindřich Červený. Podle jeho slov je až na dlouhodobě zraněného Píchu kádr kompletní. „Ačkoliv má Stod kvalitní mužstvo, nám nezbývá nic jiného, než zvítězit. Kluci to musí vybojovat,“ říká místopředseda, který si je vědom, že další ztráta už by mohla mít vážné následky. „Naše pozice je už tak dost špatná. V dalším kole jedeme ještě do Chrástu a pak nás čeká derby se Stříbrem,“ upozorňuje na těžký los Červený. Hraje se v sobotu od 14.30 hodin.

Fotbalisté Stříbra jedou po domácím „výbuchu“ s Příkosicemi na hřiště poslední Horní Břízy. „V pořádku ještě není po zranění Hřebík a viroza trápila Zaorala. O jeho startu se rozhodne až před zápasem,“ vyjmenoval ztráty sekretář Baníku Milan Fiala. „Jedeme se pokusit napravit reputaci, ale bude to velmi těžký zápas, uvidíme,“ byl v prognózách zdrženlivý Fiala a má prý k tomu své důvody, které si nechal pro sebe. Zápas začíná v sobotu v 16 hodin a rozhoduje Duda.

Nejlepší pozici si ze všech mužstev okresu drží FK Tachov, který je momentálně na třetím místě se ztrátou tří bodů na vedoucí Chrást. Jistě bude chtít navázat na vítěznou šňůru, ovšem jede na hřiště čtvrtého celku přeboru SK ZČE. Energetici také omladili, a tak se očekává zajímavé utkání. Trenér Tachovanů Jaroslav Pták bude postrádat pro pracovní povinnosti Luboše Viternu a zraněný je stále Hutta. „Samozřejmě chceme navázat na dobré výkony z minulých kol. Kluci jsou v pohodě a bez tlaku si jedeme užít a podat co nejlepší výkon. Mužstvu věřím a jedeme tam vyhrát. Věřím klukům, že neprohrají?“ řekl Pták. Utkání se hraje v sobotu od 16 hodin a řídí ho Čermák.