Patnáctá příčka a zisk třiceti bodů, taková je bilance fotbalistů TJ Rozvadov v Puma krajském přeboru před dnešním posledním kolem. Počty jsou jednoduché. Domácí musí v duelu s Městem Touškovem zvítězit a ještě čekat na další výsledky mužstev Chanovic (hrají na Rapidu) a Horažďovic (v Přešticích). V případě, že všechna tři družstva zvítězí, náš zástupce se s přeborem rozloučí. Pokud by Rozvadov vyhrál a stejně ohrožená mužstva body nezískají, Rozvadov se vyhne i baráži a záchrání se.

Je ale pravda, že už to po prohře v Horní Bříze nemá ve svých rukou. „Bohužel, v Bříze jsme dvakrát vedli, ale nedokázali dovézt utkání do výhry. Je to škoda a už nemáme záchranu ve své moci,“ vrátil se ke klíčovému utkání minulého kola trenér Rozvadova Jan Sopko. Jeho svěřence dnes rozhodně nečeká lehké utkání. Pátý Touškov trochu zůstal na jaře za očekáváním a podával nevyrovnané výkony. V Rozvadově by se určitě nezlobili, kdyby si vybral slabší chvilku.

„Městou Touškov má kvalitní kádr, ale s každým se dá hrát. My se musíme vyvarovat zbytečných chyb v obranné činnosti a hlavně vstřelit nějakou branku. Bude to pro všechny náročné utkání po psychické stránce, ale já věřím, že to kluci zvládnou. Pak bychom jen čekali na další výsledky,“ podotkl Sopko, který by měl mít podle posledních zpráv k dispozici kompletní kádr. Utkání se hraje v sobotu od 17 hodin.

Stříbrský Baník je úplně v jiné pozici a na hřiště druhého Chrástu jede v pohodě. „Sezona se nám vydařila a můžeme být spokojeni. Do Chrástu jedeme odehrát kvalitní utkání a budu rád, když navážeme na poslední výkony,“ řekl k utkání předseda klubu a sekretář Baníku v jedné osobě Milan Fiala. Nastoupit by mohl už i Petraška, takže budeme kompletní,“ dodal Fiala.

Utkání se hraje v sobotu v 15 hodin a řídí ho Mašek.