Běžela 57. minuta divizního utkání FK Tachov – Čížová a domácí Jaroslav Sadílek prostřelil ze sedmi metrů vše co mu stálo v cestě a rozvlnil síť za zády gólmana Gurova. Byla to jediná branka utkání a domácí tímto gólem odmítli překvapení na jejich úkor. Tachov tak stále drží v čele před rezervou Táborska osmibodový náskok.

Čížová přijela na hřiště lídra s jasnou taktikou. Zabarikádovat se před svou šestnáctkou a hájit bezbrankový stav. V prvním poločasu, až po drtivém tlaku Tachovanů, se jí to i s trochou štěstí dařilo. Po přestávce už ale padlo „rozhodnutí" z kopačky Sadílka. Domácí nejtěsnější vedení udrželi a na své konto si připsali tři povinné body.

„Měli jsme místy velkou převahu, ale hráli až moc středem hřiště, dostatečně nevyužívali křídelní prostory a bylo to hlavně o dobývání branky hostů. Opět jsme nedokázali využít šance a proto to byl boj až do konce utkání," viděl utkání trenér FK Tachov Zdeněk Michálek.

Jen z lavičky mohl utkání sledovat zraněný Ondřej Stružka, kterého nepustil do hry zraněný kotník. „Mám distorzi kotníku, teď mám ortézu a naordinovaný klid. Uvidíme jak to bude za týden. Rád bych ještě nějaký zápas do konce sezony stihl," přeje si hbitý hráč středové řady, jenž podle jeho slov na lavičce trpěl. „Raději bych hrál, bylo to hodně těžký. Nám se nepodařilo dát v úvodu branku, někdy jsme zbytečně jen nakopávali míče. Pro nás je důležité, že máme nakonec tři body, ještě když budou na konci sezony mistrovské," řekl k utkání Stružka. 

Po šestikolovém postu se trefil Jaroslav Sadílek. „Myslím, že centroval Lukáš Hudec a Juraj Kubišta střílel. Odražený míč se dostal ke mě a já se už jen modlil abych to trefil," popsal svou tříbodovou trefu šťastný střelec, který má pro svůj delší gólový půst vysvětlení. „Několik příležitostí jsem nedal, to je fakt. My si ale v současné době pomáháme hodně standardkami a tam od toho máme jiné hráče."

Hráč středové řady pak viděl průběh utkání takto. „Čížová přijela vysloveně bránit a spoléhala se, že dá náhodnou branku. Z naší strany to tak bylo o trpělivosti."

Tachov vede o osm bodů. „Jednou stranou je to dost velký náskok, ale ve hře je ještě hodně bodů. Věřím ale, že nás nepotkají další zranění a zvládneme to," okomentoval situaci v divizi Sadílek.