Jedenadvacet bodů a poslední šestnáctá příčka, taková je bilance FK Tachov v divizní soutěži po pětadvacátém kole a před dnešním utkáním s pražským Meteorem.

Domácí příznivci mají stejně jako hráči v hlavách debakl s rezervou Příbrami. Prohra 8:0 na jejím hřišti je dostatečné vypovídající o momentálním stavu mužstva Tachova. Více než o naději na záchranu, která je už hodně malá, si stále více mluví o důstojném dohrání soutěže. Jak se to domácím povede, mohou příznivci fotbalu vidět na městském stadionu. Přijede tam Meteor Praha, který je s šestatřiceti body na pátém místě a je velkým favoritem. Zvláště, když trenér Tachovanů Zdeněk Bečka bude postrádat šest hráčů základního kádru. Ke zraněným borcům se přidal ještě Šácha, který za vyloučení v Příbrami „vyfasoval“ stop na čtyři zápasy.

„My už tak měli úzký kádr, ale to, co nás teď potkalo, je až neskutečné. V základní jedenáctce nastupovali pravidelně Braun, Bauer, Bezdička, Jan Viterna a Šácha. Ti všichni z různých důvodů hrát nebudou. Musíme mužstvo, jako proti Příbrami, doplnit dorostenci, nedá se nic dělat,“ řekl ke stavu kádru před dnešním zápasem s Meteorem sportovní ředitel klubu Petr Móži, jenž přiznal, že záchrana v soutěži už by se za tohoto stavu podobala zázraku. „Nic takového nečekáme a upřímně musím přiznat, že v Tachově už mluvíme o důstojném dohrání divize,“ poznamenal Móži.

Utkání s Meteorem Praha začíná v sobotuod 17 hodin na městském stadionu.