O víkendu se uzavřela opona fotbalových soutěží. Známe postupující celky, ale také mužstva, která se musela se „svou" soutěží rozloučit. Bohužel, tato alternativa se týkala i dvou mužstev z Tachovska.

Jediným zástupcem Fincentrum krajského přeboru byl B. Stříbro, ale od příští sezony nabývá slovo „byl" konkrétního významu. Stříbrští i po zlepšených výkonech v závěru soutěže sestupují. Podobný osud potkal v 1. B třídě J. Bezdružice, která se tak po letech „hojnosti" vrací do soutěží okresu. Opačným směrem a na krajskou soutěž se po deseti letech těší vítěz okresního přeboru Slavoj Chodová Planá. Z přeboru II. třídy sestupují Č. Halže a B. Stříbro B. Ze třetí třídy postupují M. Záchlumí a D. Studánka. Do „čtyřky" spadly týmy S. Kokašice a TJ Kladruby. Ve třetí třídě je nahradí Hr. Částkov B a FK Brod.

Soutěžní ročník bude na všech úrovních uzavřen baráží. Fotbaloví příznivci se mohou těšit na atraktivní utkání. Samotné aktéry ale čeká náročný konec sezony.  
Ze zástupců Tachovska v krajských soutěžích se barážové utkání týká mužstva TJ Rozvadov, které skončilo v 1. B třídě a se Sj. Mýto se utká o postup do 1. S třídy. Utkání se hrají ve středu od 18.00 hodin a odveta v sobotu v Rozvadově od 17.00 hodin.

Baráž se hraje také na okresní úrovni. Utká se v ní dvanáctý celek okresního přeboru S. Lom, jenž odvrátil přímý sestup v poslední kole a třetí celek III. třídy S. Stráž. První zápas se hraje v pátek od 19.00 hodin ve Stráži a odveta v neděli od 17.00 hodin v Lomu.