Aktiv Okresního fotbalového svazu Tachov uzavřel uplynulý soutěžní ročník a zahájil ten příští. V tachovské sportovní hale byly vyhodnoceny všechny soutěže a nejlepší si převzali poháry. V dalším bodě programu byl vylosován nadcházející ročník.

Pro oddíly B. Zadní Chodov, S. Sulislav a S. Kokašice nezačala nová sezona nejlépe. Jejich zástupci na aktivu chyběli, a tak do svazové kasy „přispějí" po tisíci koruně.

Přítomné přivítal předseda OFS Tachov Jiří Dufka a předal slovo Ludvíku Jüthnerovi, jenž jako předseda sportovně technické komise vyhlásil nejlepší týmy a kanonýry jednotlivých soutěží. Poháry a věcné ceny oceněným předávali Jiří Dufka a sekretář svazu Milan Kohút.

Losování nového soutěžního ročníku mělo hladký průběh a tak je známé složení soutěží a hlavně jejich los.

„Aktiv měl standardní průběh. Oddíly byly dobře připraveny tak, že změny se vyřešily na místě. Sekretář vysvětlil jak postupovat při čerpání financí za členství, za které je garant OFS přes který prostředky půjdou," poznamenal ještě k průběhu aktivu předseda OFS Tachov Jiří Dufka, jenž se „dotkl" hokejového střídání. „K opakovanému střídání se mohly kluby vyjádřit formou ankety, kterou měly na přihláškách k soutěžím a valnou většinou tento model chtějí zachovat, když jen pět klubů bylo pro zrušení. Takže střídat se bude tímto způsobem i v nadcházející sezoně," podotkl předseda.

A na jaké změny se mohou příznivci těšit v budoucnu? „Do nové sezony připravujeme změny ve čtvrté třídě a u mládeže. Ve „čtyřce" budou dvě skupiny po osmi účastnících, kde hraje každý s každým. Po základní části bude play off. U mládeže vložíme do soutěže turnaj o Pohár předsedy OFS, protože zase máme o jeden tým méně. Chceme aby žáci a přípravky odehráli co nejvíce utkání, v těchto kategoriích jsou zápasy to nejdůležitější," pravil Dufka, který popřál všem dobrou dovolenou a všichni pak svorně spěchali na televizní přenos z Mistrovství světa v Brazílii.