Západočeské derby ve fotbalové divizi mezi FK Tachov a Sl. Vejprnice přinesl nováčku soutěže první výhru na domácím trávníku. V bohatém utkání na góly byla paradoxně vejprnická Slavie po většinu utkání herně lepším týmem, ale domácí nebezpečnější a produktivnější v koncovce. Hosty doslova zničili Malý s Hudcem. První jmenovaný vsítil hattrick a Hudec sám jednu branku dal a Malému na dvě nahrál. Pro domácí je výhra o to cennější, že k optimální sestavě měli hodně daleko. Utkání začalo pro Tachovany jak nejlépe mohlo. Už v první minutě zahrával Hudec trestný kop a gólman Hajžman neměl proti tečované střele ve zdi žádnou šanci – 1:0.

Slavie se začala pozvolna probírat a měla míč častěji na svých kopačkách, ovšem v koncovce jí chyběla přesnost. V sedmé minutě kryl Biedermanovu střelu Makó. Ve 14. minutě se v šanci ocitl Holý, ale střílel těsně vedle. V dalších minutách zahrávali hosté trestný kop a dva rohové kopy. Stav se měnil v 19. minutě a na druhé straně. Ladislava Čížka stáhnul v šestnáctce Mančál a Malý penaltu s přehledem proměnil – 2:0.

Obraz hry se v dalších minutách nezměnil. po půlhodině hry zahrávali trestný kop hosté. Míče se zmocnil gólman Makó a založil smrtící protiútok. Hudec na polovině obešel obránce, po úniku nezištně nahrál Malému, který obloučkem ala Švancara překonal Hajžmana – 3:0. O čtyři minuty později mohl snížit Lőwe, ovšem střílel těsně vedle. V závěru poločasu se neprosadil po centru Hudce hlavou Malý a sólo Chvala skončilo nepřesnou střelou. Druhý poločas začal pro hosty šokem. Ve 46. minutě se uvolnil Hudec a nezištnou přihrávkou našel Malého – 4:0.

S postupem času začali hosté opět zvedat hlavu a zle zatápět tachovské obraně. Hlavičku Košťála zneškodnil Makó, pokus Biedermana skončil vedle tyče a domácí gólman vychytal Holého. Ten se ale dočkal v 64. minutě – 4:1.

Hosté měli v dalších minutách navrch v 75. minutě pro ně vykřesal naději Kučera – 4:2. V zápětí si ovšem Malého centr srazil do vlastní branky Štefánek a bylo rozhodnuto – 5:2. Přesto ještě hosté v 80. minutě kontrovali Holým, ale to bylo všechno. V závěru střídajícího Rulfa vychytal Hajžman, trestný kop Hudce skončil nad a v závěru se přesně netrefili v šestnáctce do míče Malý a po něm ani Hutta.