Patnácté kolo okresního přeboru druhé třídy ve fotbalu přineslo jedno velké překvapení. Postaraly se o něho Konstantinovy Lázně, které doma jen remizovaly s posledním celkem. Lomští vybojovali remízu a i zásluhou úspěšného penaltového rozstřelu přenechali po zisku dvou bodů černého Petra Halži. Určitě se také nečekala prohra v tabulce druhé rezervy FK Tachov na svém hřišti s Damnovem.

V kole padlo 26 branek, do ochozů přišlo 380 příznivců, nejvíce do Kostelce (125), nejméně do Lázní a Tachova (30). Rozhodčí udělili dvaadvacet žlutých karet a ani v tomto kole nebyl nikdo vyloučen.

Plánští přijeli do Sulislavi v kombinované sestavě, ale domácí měli opět problémy v koncovce a o jejich nejtěsnější výhře rozhodl už v šesté minutě utkání Gebert. Fotbaloví příznivci se další branky nedočkali, a tak ti domácí se mohli alespoň radovat ze zisku tří bodů (1:0).

Favorizovaný Slavoj naplnil papírové prognózy a stříbrské rezervě nedal šanci. Skóre utkání otevřel v 21. minutě Zeman, o sedm minut později přidal druhou trefu Chval a bylo rozhodnuto (5:0).

Kšičtí v první pětačtyřicetiminutovce pokračovali v bídné koncovce a nováček z Černošína šel dokonce brankou Daňka do vedení. Domácí brzy po přestávce srovnali a dva slepené góly během čtyř minut pak rozhodly o jejich výhře (4:1).

Největší překvapení kola se zrodilo na úkor Konstantinových Lázních. Po výhře na hřišti předposlední Halže se čekaly od domácích tři body v utkání proti poslednímu Lomu. Hosté šli ale už ve čtrnácté minutě do vedení zásluhou Stece a pro domácí začalo trápení. Lázně srovnaly dvacet minut před koncem utkání, ale to bylo z jejich strany vše. Mizérii potvrdili v penaltovém rozstřelu (1:1, PK 1:2).

Raritou utkání Bor – Halže byly tři pokutové kopy, které nařídil rozhodčí Hanilec. Domácí potvrdili roli favorita a ve druhém poločasu rozhodli o své povinné výhře (4:1).
Před výbornou návštěvou se v Kostelci hrálo dramatické utkání, ve kterém Hraničář potvrdil své kvality. V dresu hostů se prosadil kanonýr Boček, jenž se trefil dvakrát. Kostelečtí své příležitosti nedokázali proměnit. Utkání v rámci spolupráce s Bavorským krajem řídila trojice rozhodčích z Německa (1:3).

Tachovská rezerva byla v utkání s Damnovem velkým favoritem, ale papírové předpoklady nenaplnila. Hosté šli už v sedmé minutě do vedení Škalbanem, který přidal po přestávce další branku a to už bylo pro domácí hodně kritické. Naděje na lepší výsledek přišla po snížení Blažkem, ovšem Damnov kontroval velezkušeným čtyřiačtyřicetiletým Šaškem a překvapení bylo na světě (1:3).

Fakta k jednotlivým utkáním najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.