Třetí kolo okresního přeboru II. třídy ve fotbale bylo ve znamení „divokých“ výsledků. Největší kanonáda byla k vidění v Maršovkách, kde padlo dvanáct branek, z toho deset! do sítě Hraničáře. V kole padlo celkem 44 branek, což je průměr přes šest branek na utkání.

Příznivci si tak přišli na své a do ochozů jich tentokráte přišlo 630. Nejvíce v Lomu (150) a nejméně pak v Plané a v Halži (50). Rozhodčí napomínali celkem 33 hráčů a sedm jich muselo předčasně pod sprchy. Nejméně ukáznění byli hráči v utkání Halže – Sulislav a Černošín – Damnov.

Nováček z Černošína hostil nevýrazný Damnov a o drama se postarala obě mužstva. Damnovští sice vedli 2:0, ale v druhém poločasu během deseti minut slibný náskok ztratili. V poslední desetiminutovce šli opět do vedení, ovšem minutu před koncem utkání o něj znovu přišli. Tentokrát domácí v penaltovém rozstřelu neuspěli a získali bod (3:3, pk 2:3).

Rezerva Tachova „vyhořela“ v Plané a domácí si s chutí zastříleli. Ráz utkání dala už v páté minutě branka J. Makrlíka, který si po přestávce během dvou minut zkompletoval hattrick (6:0).

Kšičtí mladíci předvedli ve Stříbře bojovné srdce. rezerva Baníku měla dvoubrankové vedení. Rozjetí hosté nejen že vyrovnali, ale dokázali ještě v 79. minutě vstřelit rozdílovou branku (2:3).

Sulislavští tahali v Halži za kratší konec a neustále na hřišti nováčka dotahovali. Závěr zápasu nezvládli psychicky a dohrávali bez dvou vyloučených hráčů (3:2).

V Lomu vstoupili domácí do zápasu s Kostelcem nebojácně a už ve druhé minutě se ujali vedení. Hosté ještě do poločasu vyrovnali a ve druhé půli byli v koncovce daleko efektivnější než soupeř (2:5).

Borští mladíci byly v Lázních pro domácí nepříjemným soupeřem a nebýt jejich výpadku v úvodu druhého poločasu, mohli pomýšlet na bodový zisk. Zkušenější Konstantinky hned po přestávce vyrovnaly a o osm minut později dal Demali branku, která rozhodla zápas (2:1).

Hřiště v Maršovkách a příznivci Hraničáře zažili šok. Ostře sledované utkání před stovkou diváků skončilo debaklem domácích, kteří inkasovali potupnou „desítku“. Domácí Boček sice snížil na 1:2, ale poločas 1:6 pro hosty hovoří za všechny komentáře. Obranná hra Hraničáře se totiž rozsypala jako domeček z karet a v pohodě hrající hosté potvrdili své postavení v tabulce. Střelecké kopačky si obul chodovoplánský Chval, autor čtyř branek (2:10).