V úvodním jarním kole získal Slavoj Chodová Planá ve fotbalové 1. A třídě s Nýřany bod. Výsledek 1:1 byl v táboře příznivců Slavoje a i ve vedení klubu přijat trochu rozpačitě. Nýřanští vyhráli penaltový rozstřel a brali tak dva body. Propast se tak pro Chodovou Planou ještě zvětšila a boj o záchranu bude s každým dalším kolem složitější.

„Bod ze hřiště soupeře by měl být za normálních okolností dobrý, ale v naší situaci je to málo. Zvláště, když byli domácí k poražení," litoval ztráty nový trenér Chodové Plané Saša Suk.

Měl to být jeho premiérový zápas na lavičce Slavoje ale on ho sledoval na dálku z Alp. „Když jsem se nechal přesvědčit abych vedl první tým, měl už jsem zajištěné nějaké dovolené a hned jsem všechny upozornil, že nic rušit nebudu. Námitky nebyly, takže jsem první zápas „odkaučoval" z hor. Udělal jsem přípravu, dali dohromady sestavu a pak už to bylo na hráčích," vysvětlil svou absenci v Nýřanech nový trenér Slavoje. Pro jeho svěřence se utkání vyvíjelo dobře, hosty poslal ve 21. minutě do vedení kanonýr Chval, ale domácí ještě před přestávkou srovnali.

„Samozřejmě mne mrzí, že jsme dobře rozehrané utkání nedotáhli do vítězného konce. Domácí hráli bez vyloučeného hráče a my to nedokázali využít. Slibné příležitosti nedotáhli do gólového efektu a proto máme jen bod. Penalty už jsou loterie, my v nich tentokrát propadli," litoval ztráty chodovoplánský kouč, který si posteskl ohledně úzkého kádru. „Farma s Mariánkami je k ničemu, když hrajeme ve stejný termín. Musíme se s tím ale poprat a připravit se na derby s Chodským Újezdem," dodal Suk.

Dioss Nýřany – Sj. Chodová Planá 1:1 (PK 3:0)
Poločas: 1:1. Branky: Cvachoušek – Chval. Rozhodčí: Maroušek. ŽK: 4:0. ČK: 1:0. Diváci: 80.

Slavoj: Petrželka – Kutička, Hanko, B. Soukup, Plecitý, V. Benedikt, Ovčačík, Ryška, Rolko, Ščasnár, Chval.