Na hřišti FC Cheb pokračoval o víkendu fotbalový zimní turnaj o Pohár předsedy Okresního fotbalového svazu Cheb druhým kolem. Střelecky se zaskvěli s pěti góly chebský Svoboda a čtyřmi chodovoplánský Chval.

Do čela turnaje se probojovala dvě mužstva, německý Poppenreuth a domácí FC Cheb, který je při střelecké chuti. Ve dvou zápasech totiž zatížil konta soupeřů šestnácti góly. Proti Hazlovu se trefil jedenáctkrát. Německé mužstvo Poppenreuthu na tom je ve skóre o pouhé dvě branky hůře. Na své první body zatím čekají týmy Hazlova a Lipové.

Jediný zástupce Tachovska v turnaji, Slavoj Chodová Planá, nastoupil proti Hornímu Slavkovu a zásluhou Chvala si na své konto připsal tři body. Hosté vedli už 0:3, když skóre už ve druhé minutě otevřel Šmolík. V závěru poločasu ale Spartak snížil na rozdíl jediné branky. Po přestávce vzal naději domácím Chval. Domácí sice sice ještě jednou dostali na „dostřel", ovšem v dresu Slavoje „řádil" Chval.

„Z naší strany to bylo vydařené utkání. Oboustranně se hrál dobrý fotbal. Kluci předvedli disciplinovaný výkon a ten podpořili hlavně zásluhou Pavla Chvala i gólově. Myslím si, že naše výhra je zasloužená," hodnotil utkání spokojený vedoucí mužstva Slavoje Milan Brůžek.

Sp. H. Slavkov – Slavoj Chodová Planá 3:5
Poločas: 3:2. Branky: 42. a 65. Němeček, 44. Šereda – 2. Šmolík, 13., 40., 52. a 83. Chval. Rozhodčí: Hyčka. ŽK: 3:2. Diváci: 30.

Slavoj: Slivoně - Šmolík, Plecitý, Ovčačík, Ambrož, Petrželka, Chval, Abramčuk, Hanko. Střádali Melichar a Černohorský. 

Další výsledky:

S. Citice – Tirschenreuth 3:2
Poločas: 0:1. Branky: Hamouz, Peřina, Širochman – Laab, Hachl. Rozhodčí: Hrnčál. Diváci: 50.
Poppenreuth – S. Lipová 6:1
Poločas: 2:0. Branky: Zintl 2, Sládeček, Iterský, Nickl, Fiterer – Luňák. Rozhodčí: Vokoun. ŽK: 1:0. Diváci: 20.
FC Cheb – FC J. Hazlov 11:3
Poločas: 4:1. Branky: Svoboda 5, Speierl 2, Lungu 2, Oršel, Tůma – Finke, Jurky, Hrabě. Rozhodčí: Štěřík. ŽK: 1:0. Diváci: 30.

Bedřich Klima