Málokdo z příznivců doufal, že divizní fotbalisté FK Tachov budou mít po třech kolech na svém kontě devět bodů, zvláště když hostili vedoucí Benešov, zajížděli do Českého Krumlova a v předchozím kole hostili Milevsko. Dnes je čeká další soupeř z jihu Čech a to druhý Písek.

Tachované si budou muset přivstat, protože utkání má výkop už v 10.15 hodin. Písečtí se minulý víkend představili v Plzni na Petříně, kde porazili energetiky jasně 5:0. Trenér FK Tachov Zdeněk Slowik viděl nadcházejícího soupeře přímo v Písku proti Hořovicku, kde domácí remizovali.

„Troufám si říct, že je to zatím z týmů, které jsem viděl v akci, ten nejkvalitnější. Není jen tak, že je druhý za Benešovem. Jsou velmi silní v kombinaci, mají dobře poskládané mužstvo," pěl chválu na Písek tachovský kouč, který má po dlouhé době příjemné starosti.

„Uvidíme ještě, jak se bude cítit na pátečním tréninku Ondra Stružka, ale současný stav je velmi dobrý a já věřím, že bude k dispozici. Na jih Čech bychom měli odjet kompletní. Sestavu mám v hlavě, ale samozřejmě se ji kluci dozví ode mne v kabině. Pro nás to bude test, jestli se dotáhneme přímo na špici, nebo nám špice „uteče". Mohl by to být dobrý fotbal," doufá kouč, jenž odmítá, že by tým kvůli brzkému začátku mohl být nějak indisponován.

„Jedeme po šesté hodině, hráči budou mít dostatek času na rozcvičku a přípravu na utkání. Tady problém opravdu nevidím. Věřím, že předvedeme kvalitní výkon," přeje si trenér Slowik.