Divizní fotbalisté FK Tachov mají za sebou pod vedením trenéra Zdeňka Slowika, asistentů Pavla Hobzy a Vladimíra Pintíře první část přípravy věnovanou fyzické kondici, kterou tým zakončil přípravným zápasem s B. Sokolov (1:6). V dalším období už čeká hráče více herní přípravy. O hodnocení Deník požádal kouče Slowika.

„Také v utkání s druholigovým soupeřem kluci dokázali, že i proti tak kvalitnímu soupeři jsou schopni hrát kvalitní fotbal. Zejména v prvním poločasu podali velmi solidní výkon a troufám si říct, že jsme byli Baníku vyrovnaným soupeřem. Zápas se lámal po hodině hry, kdy jsme inkasovali potřetí. Ubývaly síly fyzické i psychické," vrátil se k poslední přípravě trenér Tachovanů Zdeněk Slowik, kterému zápas ukázal, kde mají jeho svěřenci slabiny. „Kluky jsem před utkáním upozorňoval na proměňování šancí. Tady byl jasně vidět kvalitativní rozdíl. Zatímco oni šance dali, my je neproměnili. Naší největší slabinou je ale bránění standardních situací. Ze šesti branek jich bylo pět z této herní činnosti a to je moc. Na to se musíme zaměřit," poznamenal ještě k utkání kouč.

V Tachově s první fází přípravy ale vládne spokojenost. „Na přístup hráčů si nemohu stěžovat. Kluci jsou v přípravě poctiví, ale bohužel, jejich pracovní povinnosti nedovolí některým z nich absolvovat celou přípravu. Pořád je to amatérský fotbal a práce je pro každého nejdůležitější," naznačil Slowik, proč mají někteří hráči tréninkové manko.

„Snažím se s některými trénovat i dopoledne, ale pořád to není stoprocentní a ani to být nemůže. Jak už jsem ale řekl, pokud hráči mohou, tak je jejich přístup velmi dobrý," chválil borce tachovský lodivod, kterému je jasné na čem musí mužstvo do začátku soutěže zapracovat. „Čeká nás herní příprava a já věřím, že s takovýmto přístupem kluků se nám podaří některé nedostatky odstranit," je optimistou Slowik.