Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd přivítali v úvodním kole 1. B třídy hráče Sokola Postřekov. Po poločase 1:0 zvítězila Sparta 3:1. Na lavičce Sparty měl premiéru trenér Smolák, který vystřídal Mišoně.

První poločas byl ze strany sparťanů festivalem neproměněných šancí. Vše začal už v druhé minutě Žemlička. Pak sice hostující Jasan nechal vyniknout Mrázka, ale to bylo ze strany Chodů na dlouho vše. V dalších šancích se postupně ocitli Houda, Stoklasa, Švábek a třikrát Žemlička. V 25. minutě slabě střílel na druhé straně Královec, Mrázek neměl problém. Markovu pěknou hlavičku postřekovský brankář s námahou vytěsnil na roh. V 35. minutě padl úvodní gól. Tůša byl sražen v šestnáctce a penaltu proměnil Marek – 1:0. Chvíli po vedoucí brance vyděsil domácí borce Janeček, jehož střela šla těsně nad. V samotném závěru nevyužili domácí brejk, když šli pět na dva. Bydžovský tutovku trestuhodně zahodil.

Úvod druhé půle patřil Postřekovu. Střela Královce skončila těsně vedle. Uběhly tři minuty a Marek po závaru propálil vše, co mu stálo v cestě - 2:0. Sparta si chvíli vzala „oddychový čas“ a soupeř málem trestal. Závodný a po něm Vavřík vyzkoušeli pozornost Mrázka. Na druhé straně potěšila diváky efektní rybička Tůši. Skóre se ale měnilo až v 73. minutě, kdy se konečně trefil i Žemlička – 3:0. Tentýž hráč měl další dvě šance, ale nedal. Pokus Houdy levačkou mířil do branky, ale Nosek se štěstím kryl. Pak si sparťané opět vybrali slabší chvilku a hosté toho využili. Nejdříve Jasan svoji příležitost neproměnil, ale Buček už byl po pěkné narážečce úspěšnější – 3:1. V samotném závěru měli Postřekovští další šance, ale stav už zůstal nezměněn.

Fakta a hodnocení trenéra najdete v úterním vydání Tachovského deníku.

Stanislav Sýkora