Po podzimní části sedmý celek fotbalové 1. A třídy Sparta Dlouhý Újezd vstoupil v úterý do zimní přípravy, která se bude odehrávat v domácích podmínkách.

Trenér Sparty Pavel Smolák přivítal hráče v tělocvičně Základní školy v tachovské Zárečné ulici, která bude jednou týdně místem tréninku. „Další trénink v týdenním cyklu absolvujeme v areálu Sparty v Dlouhém Újezdu. Od února čeká hráče ještě každý víkend utkání," upřesnil plán přípravy trenér.

Spartu v závěru podzimu postihla velká marodka a úzký kádr ztrácel body.

„Oproti plánu získat 27 bodů máme o tři méně. Z tohoto pohledu nejsem spokojený, ale co se týče kádru, tak žádný velký pohyb nenastane. Budeme se snažit prodloužit střídavý start Landrgotta z Bělé a Petrášky ze Starého Sedliště. Naopak, předčasně chce ukončit hostování Jirka Stránský a to je otázka jednání z jeho mateřským oddílem z Boru. Chci přesvědčit Radka Bučana aby nám ještě na jaře pomohl na hřišti," řekl ke kádru sparťanský kouč, který dodal: „Marodi se uzdravili a jdou do přípravy. Věřím, že se nám budou vyhýbat zranění vše absolvujeme podle plánu a bez větších komplikací."

Hráče čeká, pro mnohé z nich nepopulární, nabírání fyzické kondice. Zpestřením by měli být přípravné zápasy. První z nich sehrají 10. února, soupeř byl sice známý, ale nakonec odřekl. Sparta ale o utkání nepřijde. V dalším týdnu se utká na umělé trávě v Tachově utká s ATSV Tirschenreuth a 23. února hraje v Mariánských Lázních. Generálkou na jarní boje bude 3. března utkání s Chodovou Planou.

„Jak už jsem řekl, přeji si, aby všichni kluci zůstali zdraví a my se dobře připravili.  Soupeři jsou kvalitní a já doufám, že na jaro budeme v dobré formě," řekl Smolák.