Sokol Bor v derby s nedalekou Stráží vyhrál o gól

Tachovsko – Fotbalisté Boru získali cenné tři body v derby se Stráží. Planá pokračuje po výměně trenéra v nepřesvědčivých výkonech a v domácím prostředí nestačila na silný Meclov.

26.9.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

Sparta o deseti zlikvidovala náskok Týna, Slavoj Chodová Planá zklamal ve Staňkově a vysoko prohrál.

V derby na Borsku šťastnější domácí

Kolo přineslo po dlouhých letech nefalšované „borsko – strážské“ derby. Stovka diváků viděla souboj se vším všudy. Padaly pěkné branky, hosté stáhli dvoubrankový náskok, ale radost jim překazil před koncem svým druhým zásahem dobře hrající Michl. Pod dohledem delegáta fotbalového svazu Miroslava Svobody se zápas moc nepovedl rozhodčímu L. Fanfulemu. Ten několikrát proti sobě poštval hráče i diváky obou táborů.

Běžela první minuta a hosté poprvé ukázali, že fotbal hrát umí. Hbitý Jedlička se dostal do šance, ale chybělo zakončení. Podobně si počínal Novotný. Potom se ukázali i domácí. Janků špatně řešil zakončení a po následném rohu Stránský slabě pálil do náruče brankáře Tajstry. Za další minutu se ale radovali domácí. Skóre otevřel M. Michl – 1:0.

Několik minut po vedoucí brance mohli hosté vyrovnat. Jejich střelu ale vyhlavičkoval z brankové čáry T. Janků. Ve 23. minutě stálo nad borskými fotbalisty štěstí. Nejprve nedal Karban a po něm zblízka trefil břevno Jedlička. Ani domácí na tom nebyli lépe. Hosté byli aktivnější, rychlejší ve startu na míč, zle zatápěli obraně. Chyběl gólový efekt. A tak uhodilo na druhé straně. Maczko zvýšil na 2:0.

Strážští se nezalekli a snažili se o snížení. Podařilo se to v 34. minutě Jedličkovi – 2:1. Jeho hlavička našla své místo u levé tyče.

Úvod druhé půle patřil herně lepším strážským fotbalistům. Ti se snažili brejky dostat za domácí obranu a také se jim to v 65. minutě zdařilo. Hbitý Jedlička napřáhl z otočky levačkou a Žalud už pouze lovil ze své sítě – 2:2.
Začínalo se opět jako od nuly. Na trávník se dostala pravá derby horečka a začalo se i oboustranně jiskřit. Rozhodčí L. Fanfule nejprve hráčům domlouval, ale pak musel i trestat kartami. Narůstala nervozita a oba týmy chtěly strhnout výhru na svoji stranu. V posledních patnácti minutách nedali na jedné straně Štípek a Michl, na druhé nevyšel lob za zády Žaluda Vitoňovi.

Do konce derby zbývalo sedm minut a dobře hrající Michl dal na konečných 3:2 pro domácí a ti si již náskok do konce pohlídali.

„Jsem rád za tři body, hosté hráli dobře, nedávali šance. Naši naopak dali dvě branky, přesto Strážští srovnali. Naštěstí Michl vstřelil rozhodující branku. Kluci toho mají dost v nohách, jdou na zápas rovnou z práce, proto je výhra o to cennější,“ shrnul domácí kouč Miroslav Vaňous.

„Hrajeme se svými vlastními hráči, nemáme žádnou posilu. Kluci hrají dobrý fotbal, nedáme loženky. Měli jsme kopat penaltu za faul ve vápně, ale rozhodčí to viděl jinak. Neviděl ani ruku, měli jsme dát šance v první půli, ale bohužel nedali,“ shodli se po zápase trenér Pavel Novotný a vedoucí mužstva Sokola Stráž Aleš Rada.

Sokol Bor – Sokol Stráž 3:2

Poločas: 2:1. Branky: 5., 83. Michl, 27. Maczko – 34., 65. Jedlička. Rozhodčí: L. Fanfule – Šálková, Červený. ŽK: 2:3. Diváci: 100.

Bor: Žalud – Štípek, Hocmann, Maczko (90. Hlaváč), Janků, Pokorný, Jutka, Michl, Stránský, J. Zeman, Bláha (76. Barna). Trenér Miroslav Vaňous.
Stráž: Tajstra – Karban, V. Svoboda, Novotný, B. Borys (86. Andrle), Rubant, Pták (67. Koubek), Jedlička, Vitoň, Ebenhöh, Veselý. Trenér Pavel Novotný.

Plánští hledají formu

Stovka diváků odcházela po závěrečném hvizdu Karla Nesvadby opět rozladěna. Po poločase 0:1 dostali domácí ještě druhý gól a přenechali tři body ZD Meclov.

FK Planá – ZD Meclov 0:2

Poločas: 0:1. Branky: 19. Beran, 75. Mareš. Rozhodčí: Nesvadba – Melounek, Kaufner. ŽK: 3:3. Diváci: 100.
Planá: Švarcbek – Suchý, Da. Sovka, Do. Sovka (75. Hlinčík), Sláma, Kopáček, Danko (82. Urbánek), Kopča, Brožíček, Lanfranchi, Malý. Trenér Petr Slivoně.

Meclov: Regenda – Kopperberg, Kafka, Malík, Vogeltanz, Čižikov, Večeřa (71. Adam Stodola), Nikl, Mareš (87. Aleš Stodola), Beran (46. Suchý), Kubica. Trenér Jiří Vogeltanz.

Sparta stáhla náskok

Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd zajížděli k zápasu do Horšovského Týna. Přijeli pouze v jedenácti, druhý poločas hráli bez vyloučeného Brauna. Prohrávali 0:2, nakonec srovnali, neuspěli v penaltovém rozstřelu a odvezli si bod.

Horšovský Týn – Sparta Dlouhý Újezd 2:2 (PK5:4)

Poločas: 2:0. Branky: 11. Babka, 40. J. Novák – 61. Pernglau, 71. Kulíř. Rozhodčí: Šlauf – Kalík, Kostelník. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (44. Braun). Diváci: 40.

H. Týn: J. Novák – Černík, T. Novák, Šperl, Šutek, Mothejzík, Machek, Pták, Čedík, Babka, Mleziva. Vedoucí mužstva Alena Foistová.

D. Újezd: Kopolovič – Braun, Földeši, L. Gitta, Pernglau, Švábek, Houda, L. Zeman, Kulíř, V. Zeman, Pavlík. Trenér Václav Zeman.

Chodovoplánští nestačili ve Staňkově

Svěřenci trenéra Tomka zajížděli v neděli k lídrovi soutěže do Staňkova. Místní FK je nikterak nešetřil a po poločase 2:0 jim přidal domů na cestu další tři branky. Po vítězství ve Stráži 9:1 nadělili staňkovští fotbalisté dalšímu zástupci tachovského okresu pořádný balík.

FK Staňkov – Slavoj Chodová Planá 5:0

Poločas: 2:0. Branky: 11. Gust, 41., 72. Tlustý, 48. Voves, 90. Kokos. Rozhodčí: Petržílka – Hájek, Hessová. ŽK: 4:2. Diváci: 97.
Staňkov: Jánský – Gust, Dolejš, Hrdina, Tlustý (81. Kokos), Voves, Šimůnek, Vrba, Zahoř, Kubina, Drudík. Trenér Milan Kucharič.
Ch. Planá: Petrželka – Kutička, Beneš, Plecitý, Ovčačík, Abramčuk ml., Pelán, Chval, Benedikt (48. Sloup), Abramčuk st. (71. Šmolík), Hanko. Trenér Petr Tomek.

26.9.2017 VSTUP DO DISKUSE

Nehoda si vyžádala jednu oběť

Kostel sv. Prokopa v Lestkově.
5

Slováci ze Stříbrska oslavili Mikuláše a konec roku

Stříbro – Slováci, kteří žijí na Stříbrsku, se sešli v sobotu v areálu terénu sv. Petra ve Stříbře na tradiční mikulášské nadílce, kterou uspořádalo sdružení Regionální Obec Slovákov ve Stříbře.

Naši prvňáci ze ZŠ Bezdružice

Tachovsko - Ve středu 13. prosince najdete v Tachovském deníku prvňáky ze ZŠ Bezdružice. Nezapomeňte si koupit noviny.

Jakub Davidík zaběhl další rekord. Neztratil by se ani mezi muži

Stříbro – Na to, že nadějný stříbrský atlet Jakub Davidík láme jeden žákovský běžecký rekord za druhým, si už atletická veřejnost i příznivci tohoto sportu zvykli.