K prvnímu přípravnému utkání si v letní přestávce pozval nováček České fotbalové ligy mužstvo SK Senco Doubravka. FK Tachov v něm zvítězil 4:1.

Domácí trenér nechal odpočívat zkušeného M. Knakala, jinak se do hry dostali všichni hráči současného kádru včetně potencionálních posil Kubka, Kravára a Třísky. Doubravka přijela bez sedmi hráčů a s mladíky, kteří podali sympatický výkon.

Domácí se snažili od úvodních minut zatlačit svého soupeře na jeho polovinu a už v páté minutě se po slibné akci Tušla a Dvořáka ocitl v dobré pozici Hudec. Jeho střelu zablokovala obrana. V desáté minutě přišel další rohový kop domácích a po jeho zahrání se ujali natěšenou střelou Stružky vedení – 1:0. V dalších minutách sice měli Tachované míč častěji na svých kopačkách, ale hrálo se převážně mezi šestnáctkami. Vzruchu před oběma brankami bylo pomálu. Ve 30. minutě zahrozil domácí Dvořák, ale stav se měnil až o čtyři minuty později. V šestnáctce se prosadil Ruda a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení. Do konce poločasu se už na hřišti nic podstatného, co by stálo za za znamenání, nestalo.

Po přestávce poslali oba trenéři do hry další čtyři hráče a byli to hosté, kdo byl v úvodu poločasu o poznání aktivnější. V 51. minutě střílel Zajíček, tři minuty na to Trojanec, kterého pokus zablokovala obrana na rohový kop. Stejný hráč střílel v 57. minutě nad branku. Po hodině hry zahrozil hlavou domácí Ruda, jeho pokus těsně minul branku. Dvě minuty na to se na druhé straně vyznamenal střídající brankář Žipaj, jenž zmařil příležitost Ungra. Stejný hráč se ve slibné pozici ocitl i v 69. minutě, ale místo odkryté branky trefil jen tyč. Nedáš, dostaneš se opět potvrdilo. Aktivní Folejtar napřáhl ke střele a gólman Bouzek byl proti jeho pokusu, který ještě tečoval obránce, bezmocný – 3:0. Hosté se snažili o zkorigování výsledku, ovšem střely Brabce a Trojance změnu skóre nepřinesly. Snížení nepřišlo ani z kopačky Soukupa. V 83. minutě poslal ve slibné pozici míč nad břevno domácí Ruda. Dvě minuty na to se Senco přeci jen dočkalo. Na 3:1 snížil Chvojka. Tachované ale vzápětí kontrovali, kdy se po spolupráci s Folejtarem trefil Hudec a dal tak výsledku konečnou podobu.

„Byla to příprava podle mých představ. V samotném utkání jsme byli v koncovce důraznější. Co se týče tří nových hráčů, tak rozhodně nezklamali. Pokud to bude možné, tak bych je do kádru bral," řekl k utkání domácí kouč Zdeněk Michálek.

Jeho protějšek Pavel Vaigl řekl: „Pro nás zápas splnil účel. Tachov má velmi zkušený mužstvo a na hřišti to bylo znát. Někteří naši zkušení hráči se dávají dohromady. Měli jsme v přípravě nějaké výběhy a tak někteří z nich dostali volno. Přivezli jsme sedm mladých hráčů z dorostu a já jsem je mohl vidět pracovat na hřišti. Některým se dařilo více, jiným méně. Mám z toho ale celkově dobrý pocit. Myslím si, že to půjde," pravil na adresu mladíků trenér Doubravky Pavel Vaigl.

FK Tachov – Senco Doubravka 4:1
Poločas: 2:0. Branky: Stružka, Ruda, Folejtar, Hudec – Chvojka. Rozhodčí: Ďugel. Hráno bez karet. Diváci: 100.

Tachov: Houdek – Ruda, Matas, Habart, Viterna, Kravár, Kubek, Hudec, Tušl, Stružka, Tříska. Střídali: Šácha, Viterna, Folejtar a Žipaj.

Doubravka: Turek – Knakal, Krejčí, Peroutka, Brabec, Navrátil, Soukup, Sýs, Filipec, Chvojka, Ungr. Střídali Lavička, Zajíček, Trojanec a Bouzek.