V devátém kole se v utkáních našich zástupců žádné drama nekonalo. Sparta a Jiskra vysoko zvítězily, stříbrský Baník prohrál výrazně s lídrem soutěže. Přimdští měli volno.

Bezdružičtí si pochvalovali, že mohou nastoupit kompletní a podle toho také vypadal jejich výkon a výsledek.

Sparta začala proměňovat šance a byla z toho drtivá výhra nad soupeřem z Domažlicka.

Baník se na hřišti lídra držel poločas, ale pak shořel na neproměňování příležitostí a chyby v obraně.

Jak viděli utkání trenéři a bafuňáři týmů z Tachovska?

Ladislav Filip, vedoucí mužstva J. Bezdružice: „V zápase se potvrdila naše slova, že pokud bude tým kompletní, začneme sbírat body. Výhru s nulou nám pokazila sporná branka hostů. Svým výkonem nás v tomto zápase mile překvapil Marek Kalista, který vše korunoval parádní brankou hlavou."

Radek Šedivý, trenér B. Stříbro: „Zápas, kde jsme chtěli urvat alespoň bod, se nám nepodařilo zvládnout. V poli jsme nepropadli, ale měli opět žalostnou koncovku. Naopak jsme domácí po našich chybách pouštěli do šancí a ty je proměnili. My opět vyložené gólové příležitosti nevyužili. Rozhodující okamžik byl na začátku druhé půle, kdy jsme nevyužili naší brankové příležitosti a následně nám domácí odskočili na rozdíl dvou branek. Nechávali jsme jim hodně prostoru na zpracování míče a rozehrávku. Na tento výkon musíme zapomenout a připravit se na domácí zápas, který je pro nás důležitý."

Další ohlasy, fakta k utkáním a sestavy najdete ve čtvrtečním vydání Tachovského deníku.