V sobotu vstoupí do fotbalového jara krajské soutěže 1. A třídy také dvě mužstva z Tachovska. Nováčkové, Sparta Dlouhý Újezd a Tatran Přimda, zahájí druhou polovinu soutěže na hřištích soupeřů.
Po podzimu může být při premiérovém startu v 1. A třídě Sparta spokojena. Čtvrté místo je výborným výsledkem. Dlouhý Újezd si přesto vybral nováčkovskou daň a jeho neschopnost „přetavit“ herní převahu v góly je známá. „Samozřejmě je pro nás umístění velmi dobré a rádi bychom na výkony a výsledky navázali i na jaře,“ vrátil se k podzimní části předseda Sparty Ludvík Jűthner. Vedení přes zimu nespalo a kádr mužstva ještě doplnilo. „Pro nás je výborné, že nikdo neodešel a toho si cením. Mužstvo posílí Pavel Zeman z Tachova a pozitivum je, že se nám podařilo prodloužit hostování hráčů, kteří na podzim podávali solidní výkony. Kádr tak zůstává pohromadě,“ byl spokojený předseda, který prozradil s jakým umístěním by byli v Dlouhém Újezdu spokojeni na konci jara. „Máme to dobře rozehrané, jak už jsem řekl, čtvrtá příčka je dobrá a pokud ji udržíme, bude to vynikající. Nejhůře chceme skončit do šestého místa,“ prozradil předseda Jűthner.
Sparta hraje v sobotu od 14.30 hodin v Chlumčanech.
Mužstvu T. Přimda patřila po podzimu šestá příčka a to je po katastrofálním vstupu do soutěže uspokojivé umístění. Do podhradí přivedl prezident klubu výraznou posilu. „Ze Stodu se nám podařilo získat na hostování do konce sezony Miroslava Zámečka, která má zkušenosti z vyšších soutěží. Už v přípravě se jevil velmi dobře a já věřím, že nám pomůže hlavně v útoku,“ řekl na adresu nové akvizice prezident Tatranu Ján Sopko, kterého naopak zklamal přístup některých hráčů. „V současné době ještě nejsme definitivně informováni o údajném konci kariéry Petra Hrabovského a nevíme pořádně co je se Stecem, který je u nás na hostování z Lomu. Ještě se u nás neukázal,“ posteskl si prezident, jenž do mužstva získal ještě gólmana Pristaže a v jednání je start Kupilíka. „Kádr se zkvalitnil a je jen na hráčích, jaké budou podávat výkony. Rádi bychom byli v horní polovině tabulky a dobrou hrou přilákali fotbalové příznivce,“ dodal Sopko. V Přimdě mají sezonu finančně pokrytou, jak ale říká prezident: „Na vyskakování to není.“
Přimdští fotbalisté vstupují do jara dvěma zápasy venku. V sobotu nastoupí ve Zruči a za týden v Mýtě.