Fotbalisté Sparty Dlouhý Újezd potvrdili roli favorita a doma zvítězili se S. Heřmanova Huť 5:1.

Hosté začali na hřišti Sparty aktivně a už v sedmé minutě se dostal do střelecké příležitosti Bust, ale stav se změnil k radosti domácích příznivců až ve 13. minutě. Po centru Velety skóroval žemlička – 1:0. Od této chvíle už Sparta jasně dominovala a s její převahou přišly také další góly. Na 2:0 upravil ve 22. minutě přesnou střelou Veleta a o dvě minuty později jej napodobil Žemlička – 3:0. Třetím gólem v utkání se blýskl s chutí hrající Žemlička – 4:0. Brankostroj domácího celku přibrzdil ve 35. minutě Poslední – 4:1. Další branku mohl přidat ještě ve 37. minutě Žemlička, ovšem jeho hlavička v síti neskončila. Ve 41. minutě padla kuriozní branka, která pobavila domácí fanoušky. Hlavními propagonisty byli gólman hostů Kalián a Veleta. Strážce Heřmanky otálel s odkopem, aby pak trefil nastavenou nohu Velety a míč skončil v síti – 5:1. Ve druhém poločasu už Sparta za svým výkonem z prvního poločasu zaostala a dala prostor soupeři. V 56. minutě vytěsnil trestný kop Veselovského gólman Haník nad břevno. Hosté měli sice míč častěji na svých kopačkách, ale domácí, pokud „chtěli“, tak byli v útoku nebezpečnější. V 69. minutě překonal střídající Kotrc i gólmana, ovšem míč se zastavil před brankovou čárou v louži. Na hřišti se chvílemi jiskřilo a nervozita se dala krájet. Rozhodčí ale situace zvládl a o poznání kvalitou horší druhý poločas se dohrál. Fotbalový vzruch přineslo až posledních deset minut. Nejdříve střelu Houdy kryl gólman a pokus Zemana zblokovali obránci. V úplném závěru se prosadil přes obranu Sparty Lakó, ale gólman Haník jej vychytal.

Sparta Dl. Újezd – S. Heř. Huť 5:1. Poločas: 5:1. Branky: 13., 24. a 33. Žemlička, 22. a 41. Veleta – 35. Poslední. Rozhodčí: Vokáč. ŽK: 4:4. Diváků: 100.

SPARTA: Haník – Sňozík, Stoklasa, J. Švábek, Křehlík, Houda, Zeman, Kozák (61. Kotrc), Žemlička, Veleta, Tůša (33. Bydžovský).