Okresní derby ve fotbalové 1. B třídě se hrálo v rámci pátého kola soutěže v Dlouhém Újezdu a domácí Sparta si poradila s T. Přimda 5:2. Hosté nedokázali zopakovat poslední výkony a hlavně po přestávce byl jejich projev žalostný. Naopak, domácí šli od úvodních minut za výhrou a měli hlavně ve druhém poločasu jasně navrch.

Tatran vstoupil do utkání aktivně a už ve druhé minutě pálil Malý vedle. Tři minuty na to dal o sobě vědět Stec, ale ve slibné pozici netrefil mezi tyče. Pak přišel rychlý protiútok Sparty, šla do přečíslení, ale Bydžovský nedokázal najít spoluhráče. Na druhé straně zahodil příležitost Demali a pro Tatran přišel trest. V osmé minutě se v koncovce prosadil Hána – 1:0. Domácí se z vedení radovali jen tři minuty. Na rohový kop Kupilíka naskočil Jan Hečko a hlavou srovnal na 1:1.

Obrana Tatranu v utkání hodně chybovala a v 16. minutě to byl kapitán Opava, který nabídl šanci Stoklasovi, ten jí pohrdl. Přimdský kapitán pak na sebe upozornil v lepším světle, ovšem jeho dělovka skončila těsně vedle branky. Přesnou mušku neměl ani Kupilík. Po dvaceti rušných minutách upadla hra do podprůměru. Hrálo se převážně mezi šestnáctkami bez vážnějšího ohrožení branky. Hráči obou týmů se předháněli v nepřesnostech. Až v závěru poločasu vzrušil souboj Stoklasy s Bobčíkem, který vyhrál hostující gólman.

Po přestávce přišel na hřiště v dresu Sparty zkušený R. Bučan a na hře domácích to bylo znát. S postupem času si vytvořili územní převahu a byla jen otázka času, kdy odevzdaný soupeř inkasuje. Stalo se v 53. minutě po střele V. Zemana – 2:1. Od této chvíle už se našlo málo okamžiků, které by připomínali nějakou příležitost Tatranu. Výjimkou byla gólová situace v 70. minutě Janem Hečkem, ale to už Sparta vedla zásluhou Havla 3:1. Snížení na rozdíl jediné branky hosty stejně neprobudilo a Havel svou druhou brankou v utkání připomněl hostům, kdo v derby kraluje – 4:2. Tatran zápas jen dohrával a může být rád, že Sparta proměnila jen jednu z mnoha příležitostí a upravila už jen na konečných 5:2.

Fakta k utkání a ohlasy najdete ve středečním vydání Tachovského deníku.