Fotbalisté Sparty po remíze v Nýrsku přivítali na svém trávníku nebezpečný tým TJ Zruč. Případným vítězstvím se mohla právě na něj bodově dotáhnout. Zápas, který se hrál za ideálního počasí, skončil nakonec výhrou fotbalistů ze severu Plzně. Po nerozhodném poločase 1:1, zvítězili hosté 2:1.

Zápas začal opatrně a postupem času získala Sparta herní převahu. Dostala hosty pod tlak, ale tradičně vyhořela na koncovku. První vážnější náznak dali hosté Laukem. Mířil pouze do náruče Mrázka. Pak domácí demostrovali, to co je provází téměř kazdé utkání, hrají, mají převahu, ale chybí zakončení. Kapitán Zeman místo střely raději přihrál na Bukvu. Ten rovněž nestřílel a bylo po šanci. Landrdrgot v pádu hlavou mířil těsně vedle. I další akci nedal tentýž hráč. Nevystřelil ani jeho kolega v útoku Bukva. Houdovo trestný kop skončil ve zdi a následoval roh. Pěknou střelou se prezentoval Bydžovský, ale Klik reflexivně vytěsnil balón na roh. Domácí si dále vytvářeli tlak a šance, ale stav zůstával bezbrankový. Hostující Trnka zmařil šanci v 31. minutě. Následoval kontr domácích a z něj rozjásal diváky Landrgot - 1:0. Deset minut před půlí vytvořil domácí obranný val hrubku a Mašek pohodlně trestal - 1:1. V závěru mířil těsně vedle Landrgot. Druhých pětačtyřicet minut začala Sparta opět náporem. A opět chybělo zakončení. Švábek, Zeman a po nich i Bukva místo střely raději volili přihrávky. Hosté začali využívat brejky a málem z kopaček Wanky a Lauka skórovali. Běžela 62. minuta a domácí opět chybovali.

Podruhé je potrestal Mašek, nedal Mrázkovi pražádnou šanci - 1:2. Možnosti alespoň na vyrovnání měl opět Bukva, nadvakrát ale zahodil. Wanka z protiútoku rovněž nedal. Jakub Bukva mířil v 75. minutě těsně vedle. Zruč mohl navýšit o pár minut později Laukem, ale jeho gólovku báječně zneškodnil Mrázek. V samotném závěru a následném nastavení slabě mířil pravačkou Houda a po něm nedal ani střídající Kochta. Když nedali Tůša a na druhé straně Polák bylo patrné, že body putují za sever Plzně. „Bohužel utkání pro nás dopadlo nedobře. Po „strašidelné“ chybě Švábka, která se nemůže stát ani v žákovské kategorii, jsme ztratili náskok. Hráli jsme i nadále fotbal, ale hosté pouze bránili a nám se nepodařilo náš tlak realizovat alespoň ve vyrovnávací branku. Posledních deset minut jsme hráli na totální riziko, ale bohužel neúspěšně,“ zhodnotil zápas domácí trenér Pavel Smolák.

Sp. Dl. Újezd – TJ Zruč 1:2

Poločas: 1:1. Branky: 32. Landrgot - 35. a 62. Mašek. Rozhodčí: Kafka. ŽK: 1:0. Diváci: 120.

Sparta: Mrázek - Gabčo, Houda, Bydžovský, Švábek, Zeman, Roháč, Landrgot (68. Kochta), Stoklasa, Bukva, Tůša.

Stanislav Sýkora